Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Hüsam Bedran, "Esirlerin kurtarılması Hamas’ın önceliklerinin başında geliyor." dedi.

İslami Direniş Hareketi Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Hüsam Bedran, işgal rejimi zindanlarında 18’inci yılına giren Mervan El-Bergusi’nin eşiyle telefon görüşmesi yaparak Filistinli esir liderin durumu hakkında bilgi aldı.

Bedran, görüşmede işgal zindanlarındaki esirlerin özgürlüğe kavuşturulmalarının Hamas’ın önceliklerinin başında geldiğini bildirdi.

Hamas’ın siyasi ve fikri eğilimlerine bakmaksızın Filistinli esirlerin tümüyle gurur duyduğunu ifade eden Bedran, esir Fetih lideri Mervan El-Bergusi’ye övgüde bulundu.

Bedran, Mervan El-Bergusi’nin saygıdeğer, devrimci, tecrübe sahibi, birlik ve bütünlüğün sesi olduğunu ifade ederek, Filistin sahasının ve Fetih’in El-Bergusi gibi liderlere ihtiyacı olduğunu belirtti.

Hamas lideri, Mervan El-Bergusi’nin ve diğer Filistinli esirlerin en kısa zamanda işgal zindanlarından kurtulup özgürlüklerine kavuşmaları temennisini dile getirdi.

Mervan El-Bergusi’nin eşinin de telefon görüşmesinde, Bedran’ın kendisini aramasından duyduğu memnuniyeti ifade ettiği ve işgal zindanlarındaki esirlerin kurtulmaları için harcanan çabaları takdir ettiği kaydedildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler