Vatandaşlara bez torba dağıtıldı

Gaziantep’te plastik poşet kullanımının azaltılmasına yönelik uygulamaları desteklemek amacıyla vatandaşlara bez torba dağıtıldı.

1 Ocak 2019 tarihinden itibaren plastik alışveriş poşetlerinin ücretli olmasını içeren çevre yasasına destek veren Gaziantep’in Şahinbey Belediyesi, plastik poşet kullanımının azaltılmasına yönelik uygulamaları desteklemek amacıyla semt pazarında vatandaşlara ücretsiz bez torba dağıttı.

Şahinbey Belediyesi vatandaşlara doğa dostu pazar çantaları dağıtıyor. Şahinbey Belediyesi Halkla İlişkiler Ekibi, Şahinbey ilçesinde ikamet eden vatandaşların kapılarını çalarak, onlara Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun selamını iletip pazar çantası hediye ediyorlar.

Bez dağıtımı ile ilgili bir açıklama yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, vatandaş odaklı hizmet anlayışı ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Tahmazoğlu, “Milletimiz bize üçüncü dönem için yeniden vize verdi. Bizde daha önceki yıllarda yaptığımız projelerin üzerine koyarak, milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz. 1 Ocak tarihi itibariyle poşet kullanımını yasaklanmasının ardından vatandaşlarımızın mağdur olmaması için onlara pazar çantası yaptırdık. Kullanımı kolay ve pratik olan çantamızla vatandaşlarımız alışverişlerini gönül rahatlığıyla poşet ücreti ödemeden yapabilecekler. Belediye personellerimiz vatandaşlarımıza pazar torbası dağıtım çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.” dedi.

Şahinbey Belediyesi personelleri tarafından pazar çantası hediye edilen vatandaşlar da Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve çalışanlarına teşekkür etti. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler