23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Esmanur Polat, başkan olduğu takdirde ilk icraatının alkol ve sigarayı sıfırlamayı olacağını söyledi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile başkanlık makamını öğrencilere devretti. Başkanlık koltuğuna temsili olarak oturan Yakubiye İlkokulu öğrencileri birbirinden farklı taleplerini sıraladılar.

Başkanlık makamına gelen çocuklara sıcak bir karşılamada bulunan Başkan Beyazgül, çeşitli hediyeler vererek geleceğin çocukların ellerinde olduğunu belirtti.

İlk olarak Büyükşehir Belediye Başkanlık koltuğuna oturan 4. Sınıf öğrencisi Resul Barış, "Büyükşehir Belediye Başkanı olarak çocuklar için trafiğe kapalı oyun alanları yapacağım. Ulaşım sorununu çözerek, güvenli ulaşım yolları yapacağım. Yolları daha da genişletip üst geçitleri çoğaltacağım." dedi.

4. Sınıf Öğrencisi Esmanur Polat ise "Öncelikle alkol ve sigarayı sıfırlamak için çalışma başlatacağım. Şehir içindeki otoparkları çoğaltıp, şehirde kapalı olan otoparkları açtıracağım. İnsanların ulaşımda istedikleri yere hızlı bir şekilde gidebilmesi için toplu taşıma ulaşım araçlarını çoğalacağım." diye konuştu.

6. Sınıf öğrencisi Ahmet Burak da "Şanlıurfa’yı şekillendirmek için çalışma başlatırdım. Tarım arazilerine imar verilmemesini sağlardım. Şehrin farklı yerinde güneş enerji tesisleri kurardım. Sarayönü Caddesi’nden Balıklıgöl’e olan kısmı, İstanbul İstiklal Caddesi gibi yapardım. İftar çadırları yerine yoksul ailelere gıda, giyim ve kira yardımı yapardım. Şehir merkezine asla AVM’ler kurulmasına izin vermezdim. Şehrin birçok yerine modern tuvaletler kurardım. Orman bölgesinde doğal bir hayvanat bahçesi yapardım. Otogarı, havalimanı ve otobana yakın bir yere yapardım." şeklinde konuştu.

4. sınıf öğrencisi Meryem Kırmızı ise "Bu koltuğa oturmakla çok başka bir hisse kapıldım. İnşallah 15 yıl sonra bu koltuğa kalkmamak üzere oturmak istiyorum. Başkan olarak okulları yenilerdim, okullarda parklar yaparak, banklar koyardım. Kimsesiz çocuklara bakardım. Araçları azaltarak toplu taşıma araçların sayısını çoğaltırdım." ifadelerini kullandı. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler