Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anzak Günü münasebetiyle yayımladığı mesajda, yeni nesillere düşen görevin Çanakkale’deki dostluk mesajına sahip çıkmak olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anzak Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Çanakkale Kara Savaşları’nın 104'üncü yıl dönümünde, bu topraklarda vatanlarını ve şereflerini savunan yüzbinlerce askeri, şehitleri ve gazileri rahmetle yad ettiğini belirten Erdoğan, Çanakkale Savaşları’nda can veren her milletten tüm askerleri de andığını ifade etti.

Ortak acıları, yeni düşmanlıklar üretme değil; dostluğun, sevginin, barışın aracı haline dönüştürme konusunda Çanakkale’nin tüm toplumlara örnek olmasını temenni eden Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

"Anzak Günü münasebetiyle ülkemizde bulunan misafirlerimiz aracılığıyla tüm dünyaya barış çağrılarımızı yineliyoruz. Bu noktada yeni nesillere düşen görev Çanakkale’de kanla, canla, azimle, cesaretle taşa, toprağa, denize kazınan dostluk mesajına sahip çıkmaktır. Yeni savaşların yaşanmaması, gelecek nesillerin barış dolu bir dünyada yaşayabilmeleri için hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Çanakkale kahramanlarımızı bir kez daha saygıyla anıyor, etkinlikler dolayısıyla ülkemizde bulunan misafirlerimizi ve vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum." (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler