​Peygamber Sevdalıları Vakfı üye ve gönüllüleri, Diyarbakır'da pazar günü gerçekleştirilecek "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinliğine gül dağıtarak halkı davet etti.

Peygamber Sevdalıları Vakfı Diyarbakır İl Koordinatörlüğü tarafından Pazar günü saat 13.00'te Newroz Parkı Miting Alanında düzenlenecek olan "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinliği için çalışmalar devam ediyor.

Bu kapsamda, "Ahlak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed (Sallallahu Aleyhi Vessleam)" temalı etkinlik öncesi, küçük kız çocuklar eşliğinde başta Hazreti Süleyman Camii yerleşkesi olmak üzere birçok noktada vatandaşlar, gül hediye edilerek etkinliğe davet edildi.

Vakıf yetkilileri, halka dağıttıkları gül ile birlikte gülsuyu, şeker ve broşür de verdi. Vakıf gönüllülerine teşekkür eden vatandaşlar, etkinliğe katılacaklarını ifade ettiler.

Vakıf gönüllüleri, kentin çeşitli yerlerini pankart, afiş ve flamalarla donattı. Ayrıca iş yerlerine, caddelerdeki kavşaklara, köprülere, dolmuş ve otobüslerin camlarına, etkinliğe davet için Türkçe ve Kürdçe (Kurmancî, Zazakî) yazılı afiş ve pankartlar asıldı.

Diyarbakır halkını etkinliğe davet etmek amacıyla her eve Hazreti Muhammed'in 40 sünnetini konu alan, Araştırmacı-Yazar Özkan Yaman'ın kaleme aldığı "40 Hadis 40 Ders" kitabı dağıtarak etkinliğe davet eden vakıf üye ve gönüllüleri, kent merkezi ve kırsaldaki evleri dolaşıyor.

Peygamber Sevdalıları Vakfı Diyarbakır Koordinatörlüğü, 28 Nisan Pazar günü saat 13.00'te Newroz Parkı Miting Alanında düzenleyecekleri "Ahlak ve Adalet Rehberi Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinliğine herkesi davet etti. (Ramazan Casuk-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler