​Diyarbakır'da yüzbinlerin katılımıyla tarihi bir ana sahne olan "Hazreti Peygamber Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinliği, hızlandırılmış modda İLKHA kameralarına yansıdı.

Diyarbakır'da Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından "Ahlak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed" temasıyla düzenlenen "Hazreti Peygamber Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinliği, yüzbinlerin katılımıyla tarihi bir ana sahne oldu.

Türkiye'nin farklı illerinden ve birçok ülkeden misafirlerin katıldığı büyük etkinlikte konuşan İTTİHADUL ULEMA üyesi Molla Muhammed Beşir Varol ile Peygamber Sevdalıları Vakfı Onursal Başkanı Mehmet Göktaş Hoca, Peygamberlerin yolunu takip edenlerin her gayesine ulaştığına ve Hazreti Muhammed'in eşsiz hayatının örnek alınmasına dikkat çekti.

Etkinliğe katılan kadın erkek, genç yaşlı yüzbinlerce peygamber sevdalısı tekbir ve salavatlarla yeri göğü inletti.

Ses sanatçılarının seslendirdiği ezgi ve ilahiler büyük bir coşku oluştururken halk ta nakaratlara eşlik etti.

Etkinlikte Peygamber Sevdalıları Vakfı'ın 10 maddelik dikkat çeken mesajı okunurken program sonunda yapılan dua için eller semaya açıldı, amin nidaları arşa yükseldi.

İLKHA ekibi de farklı noktalara yerleştirdiği kameralarla tarihe damgasını vuran etkinliği 4 dakikalık hızlandırılmış moda sığdırdı.

Hızlandırılmış modda halkın akın akın alana gelişi ve ayrılışı, seyrine doyumsuz görüntüler oluşturdu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler