İmam hatip öğrencileri Afrika’da su kuyusu açacak

Mardin’de imam hatip öğrencileri tarafından, geliri Afrika’da su kuyusu açmaya harcanmak üzere kermes açıldı.

Mardin Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu öğrencileri, Afrika'daki su sıkıntısının giderilmesine bir nebze de olsa destek olmak için kolları sıvadı.

Hayatın birçok noktasında sergiledikleri örnek davranışlarıyla takdir toplayan ve büyük başarılara imza atan imam hatip öğrencileri, Afrika’ya su kuyusu açılması için kermes açtı.

Konuyla ilgili bilgilendirmede bulunan Okul Müdürü Mehmet Ali Gümüş, şunları söyledi:

"Okulumuz öğrencileri örnek bir çalışmaya daha imza atmış bulunmakta. Öğrencilerimiz tarafından geliri ‘Afrika’da Su Kuyusu’ açmaya harcanmak üzere kermes düzenledi. Sosyal sorumluluk projesi olarak gerçekleştirdiğimiz kermesimizde birbirinden renkli görüntüler oluştu. Kermes sabahı okçuluk, halat çekme, uçurtma ve matrak gibi geleneksel oyunlarımızla eğlenen öğrencilerimiz, stantların kurulması ile esnaflara taş çıkaracak maharetle birbirinden lezzetli ikramları ziyaretçilerimizin beğenilerine sundular. Kermesten elde edilecek gelir, tamamen Afrika´ya su kuyusu açmaya harcanacak. Kermesimizin düzenlenmesinde emek sarf eden ve katılım sağlayan herkese teşekkür diyorum.” (Mehmet Aslan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler