Halepçe katliamının 27. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Nusaybin Düşünce-Der, katliamı gerçekleştiren ve Saddam'a verdikleri destekle katliama yol açan ABD ve Batı devletlerini kınarken, hayatını kaybedenleri andı.

Nusaybin'de faaliyet gösteren Düşünce-Der, Halepçe katliamının 27. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

ABD ve Batının desteğinde Saddam ve adamları tarafından16 Mart 1988 tarihinde sırf Müslüman ve Kürt oldukları için Halepçe halkına yönelik kimyasal ve biyolojik silahlarla benzeri görülmemiş bir katliam gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, bu katliam da kadın-erkek, çocuk-yaşlı demeden binlerce insanın yanı sıra tüm canlıların yok edildiği ifade edildi.

Bu tür cürüm ve katliamların her zaman zalimlerin karakterinde olan bir durum olduğu vurgulanan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Zalim Saddam gitti ama onu kimyasal silahlarla besleyen ve destekleyen zalimler hala iş başında ve yeni yeni Saddamlar yaratmanın peşindeler. Temennimiz mazlum Kürt halkımızın uyanması ve diktatörleri çıkaran asıl zalimleri görmesidir.

Bu katliamın yıldönümü münasebetiyle Halepçe şehitlerine Allah'tan rahmet diler Müslüman ve mazlum Kürt halkımızın başı sağ olsun diyoruz." (Cihat Şayık - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler