​Şanlıurfa’nın Hilvan İlçesinde 18 yıldır engelli kızana bakan fedakar anne Musine Dipçik, sanki bir meleğe bakıyormuşçasına kızıyla ilgilendiğini söyledi.

Hilvan’da 6 aylıkken yüksekten düşerek beyninde hasar oluşan 18 yaşındaki Kader Dipçik'e hayatını adayan anne Musine Dipçik, büyük takdir topluyor.

Ana yüreğinin çok farklı bir duygu olduğunu söyleyen Muhsine Dipçik, 18 yıldır kızı Kader'in bütün ihtiyaçlarını karşıladığını anlattı.

"Altı çocuğum var ama Kader’in yeri başkadır benim için"

Muhsine Anne, "Bakmak zor ama anne yüreğidir. Ana yüreği söz konusu olunca evladın engelli ve engelsiz olması fark etmiyor. Kızımın bu durumu da kaderdir.  Allah ne vermişse baş göz üstünedir. Altı çocuğum var ama Kader’in yeri başkadır benim için. Çünkü diğer çocuklarım kendi ihtiyaçlarını görebiliyor ama Kader göremiyor. Allah sabır veriyor, sanki bir meleğe bakıyormuşum gibi ona bakıyorum. Şükürler olsun diğer çocuklarım da ona bakıyor ve bana yardımcı oluyor. Çocuklarım bana karşı saygılıdır." diye konuştu.

Çocukların bir defa "anne" diye seslenmesinin dahi annelere bütün sıkıntılarını unutturduğunu vurgulayan anne Muhsine Dipçik, "Yanımda kim olursa ve bu halde olursa bakarım çünkü insanın vicdanı bunu gerektiriyor. Vicdanlı insanlar bakabilir fakat vicdansız insanlar kendi çocuklarına bile bakmazlar. Biz de bazen, "Kader de sağlıklı olsaydı ve diğer kızlarım gibi gelin olurdu' diyoruz. Hacca da gitmek istiyorum ama kızım bu halde olduğu için gidemiyorum. Çocuklarına bakmayan kadınların bence hem psikolojileri bozuk hem de merhametleri yok. Annelerin değeri çoktur paha biçilemez. Anne hakkını kim verebilir. Kişi, anne babasına nasıl davranırsa onun çocukları da ona o şekilde davranır. Her şeye rağmen yine de insan evlatlarına ne kadar kötü olursa olsun bir şey diyemiyor. Onların bir defa 'anne' demesi her şeye yetiyor. Ne yapsalar da affediyorsun. Katiyen hiçbir anne ve baba evladını atamaz ama evlatlar anne babayı atabiliyor." dedi. (Ramazan Şefkatlı-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler