Ruhani: İran halkı düşmanını ekonomik savaşta da pişman edecek

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, "İran halkı, düşmanlarını bir kere daha ekonomik savaşta da pişman edecektir." dedi.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, şehitlerin ve gazilerin tarihin sadakatli şahitleri olduğunu dile getirerek, "Savunma savaşımız sadece tarihin iniş çıkışlarla dolu sekiz yılı değil, bilakis fedakârlık, kalkınma, cesaret ve direniştir. İran halkı düşmanlarını bir kere daha savaşta pişman edecektir." dedi.

8 yıllık Irak savaşında Hürremşehr kentinin Irak ordusundan kurtuluşunun yıldönümünde konuşan Ruhani, "Biz düşmanlarımız karşısında durduğumuzu söylerken sadece slogan atmıyoruz. Şehitlerimiz bu önemli olayın şahididirler." ifadelerini kullandı.

Ruhani, Hürremşehr'in fethinin basit bir zafer olmadığını vurgulayarak, kenti bütün işgalcilerden kurtardıklarını vurguladı.

Ruhani, bugün de gençlerin Hurremşehr'in fethi gibi fetihler için hazır olduklarını vurgulayarak, "İmanımızı bizden aldıkları gün, bizim kaybedişimizdir. İman, ibadet ve İmam Ali'nin yolundan gitme, milletimizin ve gençlerimizin dilinde olduğu sürece, düşmana yenilmeyeceğiz." dedi.

Düşmanın bütün hile ve gücünün sebebinin onların önünde eğilmek ve bağımsızlıklarını ayaklar altına almak olduğunu dile getiren Ruhani, "Düşmanlarımız bizi onur ve bağımsızlığımızdan pişman etmek istiyorlar. Ancak İran bir kere daha onların hilelerinin sonuçlanmayacağını gösterecek ve düşmanları bir kere daha pişman edecek." ifadelerini kullandı.

Ruhani "Bugün dik duruş ve direniş günüdür. Açıkça İran halkına şunu söylüyorum: Dik duruş, birlik ve direnişle Amerika, siyonist rejim ve bölgedeki gerici yönetimleri yeneriz." şeklinde konuştu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler