Kudüs ve Mavi Marmara için kitlesel basın açıklamasına davet

Dünya Kudüs Günü ve Mavi Marmara katliamının yıl dönümü münasebetiyle yapılacak kitlesel basın açıklamasına tüm Batman halkı davet edildi.

Mustazaflar Cemiyeti Batman Şube Başkanı Feyzi Aydın, Dünya Kudüs Günü ve Mavi Marmara Katliamının yıl dönümü münasebetiyle, 31 Mayıs Cuma günü saat 17.30'da Gülistan Caddesi’nde yapacakları kitlesel basın açıklamasına bütün halkı davet etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Aydın, basın açıklamasına Özgür Kudüs Platformu ile Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu’nun da destek vereceğini belirtti.

Basın açıklamasını “Kudüs’ün Özgürlüğü Ümmetin Özgürlüğüdür” temasıyla düzenleyeceklerini ifade eden Aydın, “Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa ve Filistin toprakları, 1948 yılından bu yana siyonist rejimin işgali altındadır. Başta ABD olmak üzere Batılı devletlerin desteğiyle günümüze kadar artarak devam eden bu işgal, Müslümanlar için kutsal Kudüs davasına dönüşmüştür. Bu münasebetle her Ramazan ayının son Cuma günü "Dünya Kudüs Günü" olarak anılmaktadır. Bugün, yine İsrail terör çetesinin imza attığı barbarlık örneklerinden biri olan Mavi Marmara katliamının da yıl dönümüdür.” dedi.

Düzenleyecekleri kitlesel basın açıklamasına tüm halkı davet ettiklerini belirten Aydın şunları söyledi:

“Bilindiği gibi 31 Mayıs 2010’da mustazaf Gazze halkının üzerindeki ablukayı kırmak ve yardım malzemeleri ulaştırmak için giden ve içinde birçok din ve milletten aktivist, sanatçı ve gönüllülerin de bulunduğu Mavi Marmara Gemisi'ne, Siyonist çetelerce, uluslararası sularda müdahale edilip, 9 Müslümanı şehit edilmiş, onlarcası da yaralanmıştı. Bu vesileyle 31 Mayıs Cuma günü saat 17.30’da Gülistan Caddesi'nde, Özgür Kudüs Platformu ile Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu’nun da desteğiyle kitlesel basın açıklaması düzenleyeceğiz. Düzenleyeceğimiz basın açıklamasına tüm Batman halkını davet ediyoruz.”(Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler