Dünya Kudüs günü, Mavi Marmara’nın yıl dönümü ve Kadir Gecesi'nin aynı güne denk gelmesinin bir tesadüf olmadığına dikkat çeken Yusuf Bilgen, Filistinli Müslümanların kurtuluşuna vesile olacak bir kapının aralanacağına inandığını söyledi.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ve Siirt İnsani Yardım Derneği tarafından, Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırıda şehit olan İbrahim Bilgen anısına iftar yemeği verildi.

Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırıda şehid olan İbrahim Bilgen anısına her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 9’uncusu organize edilen iftar yemeğine, 2 bin 500 kişi katıldı. Sancaklar İlk Öğretim Okulu bahçesinde düzenlenen iftar programına, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

“Filistin özgürleşinceye kadar bu davanın devam etmesini arzu ediyoruz.”

"Bizler bu davanın unutulmamasını ve Filistin özgürleşinceye kadar devam etmesini arzu ediyoruz.” diyen Mavi Marmara Şehidi İbrahim Bilgen'in oğlu Yusuf Bilgen, her yıl geleneksel hale gelen iftar programına katılımın arttığını kaydetti.

Bilgen, “Mavi Marmara katliamının yıl dönümü olması münasebeti ile Mavi Marmara şehidlerini ve şehid babam İbrahim Bilgen’i anmak ve insanlara o günleri hatırlatmak adına, Filistin’de bitmeyen zulmü insanlarımıza tekrar hatırlatmak için bir iftar düzenledik. Her sene Mavi Marmara şehidlerine ithaf edilen iftar programına büyük bir teveccüh gösterilerek katılım artıyor. Bu da Mavi Marmara’nın unutulmadığını, israilin yaptığı zulümlerin herkes tarafından görüldüğünün bir göstergesidir.” dedi.

"Bu mübarek gün ve gecelerin aynı ana denk gelmesi tesadüf değildir"

Bilgen, “Hem Dünya Kudüs günü, hem de Kadir Gecesi, Mavi Marmara’nın 9’uncu yıl dönümü ve cuma günü olması nedeni ile mübarek günlerin bir araya gelmesi Rabb'imizin bir kapıyı açacağının ve bütün İslam âleminin kurtuluşuna vesile olacağını ümit ediyoruz. Bu mübarek günlerin aynı ana denk gelmesi bir tesadüf değil Rabb'imizin bir bereketidir. İnşallah bu vesile ile özelde Kudüs genelde de bütün kardeşlerimiz özgürlüğüne kavuşurlar. Bu şekilde temenni ediyor ve dua ediyoruz.” dedi.

"Gemide katledilenler Filistin’e İnsanlık götürüyorlardı"

10 yıl önce katil siyonistlerin Filistin halkına uygulamış olduğu baskı ve zulümden dolayı bir grup yiğit insanın Mavi Marmara gemisiyle yola çıktıklarını belirten DİVA-SEN Yönetim Kurulu Üyesi Musa Doğrusever ise gemide katledilen insanların Filistin’e insanlık götürdüklerine dikkat çekti.

Bundan yaklaşık 10 yıl önce siyonistlerin Filistin’deki Müslümanlara baskı ve şiddeti arttırdıklarını ifade den Doğrusever, “İbrahim Bilgen gibi bu zulme duyarsız kalmayan dünyanın dört bir yanındaki yardım gönüllüleri, insanlık adına yola çıkmıştı. Buna tahammül edemeyen vahşi katiller, Mavi Marmara gemisine saldırı düzenleyip kardeşlerimizi şehid ettiler. Tabi o gemide şehid edilen bir hemşerimiz, İbrahim Bilgen ağabeyimiz de o gemideydi. Bizler de her yıl onun adına düzenlenen iftar yemeğine katılıyoruz. Şehid İbrahim Bilgen’in şahadetinin de mübarek olmasını diliyoruz.” şeklinde konuştu.

"Filistin’deki kardeşlerimizin huzur bulacağı bir Kudüs’ü temenni ediyorum"

"Kudüs Müslümanların ilk kıblesi, içimizi dağlayan ve yaralayan bir yer.” diyen Doğrusever, "İnşallah bu baskı ve zulümlerin son bulacağı ve Filistin’deki kardeşlerimizin huzur bulacağı bir Kudüs’ü temenni ediyoruz. Her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında israil yerinde durmadı ve yine kardeşlerimize zulmetti. İnşallah bu baskı ve zulümlerin son bulacağı ve Filistin’deki kardeşlerimizin huzur bulacağı bir Kudüs’ü temenni ediyorum. Tabi bunun olabilmesi için Müslümanların bir ve ittihat içerisinde olması gerekiyor. Eğer bizler bölük pörçük olur, şucu bucu diye bir birimize bakarsak hiçbir zaman bir araya gelemeyiz. Her zaman Yahudi ve Hristiyanların baskısı altında kalırız. Tek kurtuluşumuz İslam’ın çatısı altında birleşmektir. Biliyorsunuz Dünya Kudüs Günü, Mavi Marmara’nın yıl dönümü ve Kadir Gecesi aynı anda idrak edilecek. Bunlar bizim için bir hediyedir. Bu bir tesadüf değildir. Müslümanların yarınlarını görüp bir çalışmanın içine girmeleri ve nerede mağdur, mazlum varsa onların elinden tutup hayır kapılarını açmalarına vesile olur.” şeklinde konuştu.  (Murat Orhan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler