36 Filistinli şehid edildi

ABD'nin Kudüs'ü siyonist terör çetesinin başkenti olarak tanımasından sonra 448, mayıs ayında işgalcilerin saldırılarında 36 Filistinli şehid edildi.

Siyonist terör çetesinin mayıs ayı boyunca gerçekleştirdiği saldırılarda 36 Filistinlinin şehid edildiği, bunlardan 34'ünün Gazze'de 2'sinin ise Batı Yaka bölgesinde şehid oldukları bildirildi.

Filistin Araştırmaları Kudüs Merkezi'nin yaptığı araştırmaya göre Gazze'de şehid edilenlerden 6 kişi Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılmaları esnasında, 28 kişi ise işgalcilerin Gazze'ye yönelik yoğun saldırıları esnasında şehit edildi.

Batı Yaka bölgesinde şehit edilen iki kişiden biri, bir bıçaklama eyleminin ardından diğeri de Ramazan ayının son cumasında, cuma namazını Mescid-i Aksa'da kılmak amacıyla Kudüs'e girmeye çalışması esnasında şehid edildi.

Yapılan açıklamada, ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü siyonist terör çetesinin başkenti olarak tanımasından sonra geçen süre içinde Filistin'in değişik bölgelerinde şehid edilenlerinin sayısının ise 448 olduğu ifade edildi. Trump, 6 Aralık 2017'de Kudüs'ü resmen işgalcilerin başkenti olarak tanıdığını açıklamıştı.

Merkez'in açıklamasına göre belirtilen sürede şehid edilenler arasında 98 çocuk, 18 kadın ve 6 özel bakıma muhtaç insan bulunuyor. Ayrıca işgal yönetiminin zindanlarında esir olanlardan da 8 kişi şehid oldu. Malezya'da da Mossad tarafından Filistinli öğretim görevlisi Fadi El-Bateş şehid edildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler