Bakan Selçuk: Çocuklarımızı aile ortamına kavuşturmayı hedefledik

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk İBB tarafından düzenlenen "Kardeş Buluşmaları Bayramlaşma Programı"na katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Kardeş Buluşmaları Bayramlaşma Programı'na katılan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk; "Sosyal ekonomik destek, koruyucu aile modellerimiz ve kurum bakımlarımızla öncelikli olarak çocuklarımızı aile ortamına kavuşturmayı hedefledik." ifadelerini kullandı.

İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Yetiştirme Yurtlarında Kalan ve Ayrılan Çocukları Koruma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (YETKİM) işbirliği ile Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü'ne bağlı koruma evleri ve yurtlarda kalan çocuklar için ''Kardeş Buluşmaları Bayramlaşma Programı'' düzenledi. İBB Miniatürk Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen organizasyona Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başta olmak üzere İBB yöneticileri ile çok sayıda çocuk ve genç katıldı.

"Bir çocuk kurtar, geleceği kurtar"

"Bir çocuk kurtar, geleceği kurtar" sloganı ile gerçekleştirilen organizasyona katılan Bakan Selçuk, İBB'nin gelecek nesilleri yetiştirme sorumluluğuna yönelik faaliyet ve projelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bakan Selçuk, hükümet olarak yapılan çalışmalara ilişkin verdiği bilgilerde,  17 yıldır aile odaklı çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Sosyal ekonomik destek, koruyucu aile modellerimiz ve kurum bakımlarımızla da öncelikli olarak çocuklarımızı aile ortamına kavuşturmayı hedefledik. Bundan sonra da buna devam edeceğiz" dedi.

İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğü faaliyetlerini dikkatle takip ettiklerini, gelecek nesillerin mutluluğu ve donanımlı bireyler haline gelmesinde aldığı etkin rolünden dolayı yönetici ve çalışanlara teşekkürlerini ileten Bakan Selçuk, düzenlenen organizasyonda çocuklarla tek tek bayramlaşarak çocuklara çeşitli hediyeler verdi. (Nizamettin Aşkın-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler