​İşgal çetelerinin baskın düzenlediği El-Celzun Kampı’nda 3 filistinli genç plastik mermilerle yaralandı.

İşgal çetelerinin bu sabah erken saatlerde Ramallah kentinin kuzeyindeki El-Celzun Kampı’na düzenlediği baskın sırasında çok sayıda kişi yaralandı.

Filistin Enformasyon Merkezinde yer alan habere göre, işgal çetelerini Beit El Yahudi Yerleşkesi’nden gelerek kampa baskın düzenlediği ve Filistinli onlarca gencin işgal ordusu devriyelerine karşı koyduğu belirtildi.

Filistinli gençlerin baskın sırasında kamp yollarını kapattıkları ve işgal ordusuna ait devriye araçlarını taşladıkları kaydedildi.

El-Celzun Kampı’na baskın düzenleyen işgal güçlerinin evlerin arasında yoğun bir şekilde göz yaşartıcı bomba kullandığı bildirildi.

İşgal çetelerinin baskınına direnen Filistinli gençlerle işgal askerleri arasında yaşanan çatışmalarda üç gencin plastik mermiyle yaralandığı, kamp sakinlerinden onlarca kişinin bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiği ve bir ihtiyarın da boğulma tehlikesi geçirdiği ifade edildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler