Ahmed Muhammed Mursi: Babamın cenazesine ailesi dışında kimse katılamadı

Muhammed Mursi'nin oğlu Ahmed Muhammed Mursi, babasını defnettiklerini ve cenaze namazını sadece ailesinin kıldığını söyledi.

Mısır'ın meşru cumhurbaşkanı olan Şehid Muhammed Mursi'nin cenazesi, yoğun güvenlik önlemleri altında yerel saatle 05.00'te defnedildi.

Mursi'nin cenazesi, Kahire'nin doğusunda, Medinet Nasr semtindeki Müslüman Kardeşler'in (İhvan) mürşitlerinin defnedildiği kabristanda toprağa verildi.

Defin işlemine, Şehid Mursi'nin ailesi ve avukatlarının dışında kimsenin katılmasına izin verilmedi.

Muhammed Mursi'nin oğlu Ahmed Muhammed Mursi, babasını defnettiklerini ve cenaze namazını sadece ailesinin kıldığını söyledi.

Mursi, "Babam Muhammed Mursi'yi Allah'ın katında bir şehid olarak görüyoruz. Hasımlar Allah'ın huzurunda buluşacaklar. Liman Tarra zindanının hastanesinde naaşını yıkadık. Zindanın içindeki mescitte cenaze namazını kıldık. Ailesinden başka kimse onun cenaze namazına katılamadı. Emniyet kanadından Şarkiyye'deki aile kabristanına defnedilmesine izin verilmedi. O nedenle babamı İhvan-ı Müslimin Cemaati'nin mürşitlerinin olduğu kabristana defnettik." dedi. (Zeyd Varol-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler