TÜMSİAD Batman Şube Başkanı Kamil Biçici, Muhammed Mursi'nin hak yolunda şehid olduğunu belirtti.

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Batman Şube Başkanı Kamil Biçici, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin şehadeti nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı.

Muhammed Mursi'nin hak davası uğrunda şehid olduğunu söyleyen Biçici, "Mısır halkı tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin mahkeme salonunda şehit olması haberi tüm İslam âleminde olduğu gibi bizi de derinden üzmüştür. 5 yıl önce demokratik bir seçimle Mısır halkının teveccühünü kazanan Mursi, alçak ve kanlı bir darbeyle tutuklanarak cezaevinde esir tutulmuştur. Hak yoldan ayrılmayan aziz kardeşimiz Muhammed Mursi, davası uğrunda mahkeme salonunda şehit olmuştur. Ölümü kuşkulu olup araştırılması gereken bir durumdur. Her fırsatta demokrasi ve insan haklarından dem vuran batılı ve doğulu sahte hümanistler, demokratlar; Müslümanlar söz konusu olunca sus pus oluyorlar, ama şundan eminiz ki Allah (celle celaluhu) zalimleri hiçbir zaman galip getirmeyecektir." dedi.

Biçici, Muhammed Mursi'in vefatı nedeniyle başta Mısır halkına ve tüm İslam âleminin baş sağlığı diledi. (Mehmet Sait Çelik –İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler