Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji, Marmaris ve Köyceğiz çevreleri ile Bolu'nun Yeniçağa, Dörtdivan ve Gerede ilçeleri için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Marmaris ve Köyceğiz çevrelerinde yerel kuvvetli yağış beklendiğini belirten meteoroloji, "Meteoroloji radarından alınan son verilere göre; bugün 16:50-18:30 saatleri arasında Muğla'nın Marmaris ve Köyceğiz ilçelerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışla birlikte rüzgarın da yağış anında kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden su baskını, yıldırım, yerel küçük çaplı dolu yağışı, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." Uyarısında bulundu.

Bolu'nun Yeniçağa, Dörtdivan ve Gerede ilçelerinde de yerel olarak kuvvetli yağış beklendiğine ilişkin uyarıda, "Meteoroloji radarından alınan son verilere göre; bugün 17:00-18:30 saatleri arasında Bolu'nun Yeniçağa, Dörtdivan ve Gerede ilçelerinde yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel küçük çaplı dolu yağışı, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." denildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler