Muhammed Mursi'nin cunta mahkemesinin salonunda şehid edildiğini belirten Prof. Dr. Mehmet Akbaş, "Mursi'nin idam edilerek Müslümanların yanında daha değerli olmasını önlemek için bu yolla şehid ettiler, biz inanıyoruz ki o şehid edildi" dedi.

Mısır'da darbeci Sisi yönetimi tarafından yargılandığı mahkeme salonunda şehid olan Mısır'ın seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi için Gaziantep Üniversitesi'nde gıyabi cenaze namazı kılındı.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Sani Konukoğlu İlahiyat Fakültesi Mescidi'nde Öğretim Görevlisi İsmail Yılmaz'ın kıldırdığı cenaze namazı öncesinde, Öğretim Görevlisi Adil Öztekin Kur'an-ı Kerim okudu.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından kısa bir konuşma Prof. Dr. Mehmet Akbaş, Muhammed Mursi'nin şehid edildiğini söyledi.

Akbaş, "O Türkiye ile iyi ilişkiler içinde olma gayreti gösteren bir insandı. Şeker hastasıydı. Onun idam edilerek Müslümanların yanında daha değerli olmasını önlemek için bu yolla şehid ettiler. Bizler inanıyoruz ki o şehid edildi. Naaşı, ailesine bile verilmeden defnedildi. Bugün milyonlarca Müslüman, 'bir Muhammed Mursi ölür, binlercesi arkasında, davan davamızdır' mesajı verdi. Bizim yapmamız gereken; onun vizyonunu her zaman ve her zeminde yaşamak, yaşatmaktır ve davasını herkese anlatmaktır." dedi.

Konuşmanın ardından Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler