"Biz Birlikte Türkiye’yiz" buluşmasında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasetin kutuplaştırmak için değil, gönülleri buluşturmak için yapıldığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Biz Birlikte Türkiye’yiz" buluşmasında yaptığı konuşmada, "Siyaset, insanları ortak değerler, ortak idealler etrafında bir araya getirme sanatıdır. Siyaset ayrıştırmak için değil birleştirmek; kutuplaştırmak için değil gönülleri buluşturmak için yapılır. Ekonomik kalkınmanın da sosyal kalkınmanın da anahtarı birlik siyasetidir." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fikri Asım Derneği tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen, İstanbul "Biz Birlikte Türkiye’yiz" buluşmasına katılarak bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kuzey’de ne varsa Doğu’da da o olsun; Batı’daki vatandaşım hangi imkânlara sahipse Güney’deki kardeşim de aynı imkânlara, aynı hayat standardına sahip olsun diye ter döktük." ifadelerini kullandı.

"Siyaset asla ‘sıfır toplamlı bir oyun’ değildir" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Siyaset, insanları ortak değerler, ortak idealler etrafında bir araya getirme sanatıdır. Siyaset ayrıştırmak için değil birleştirmek; kutuplaştırmak için değil gönülleri buluşturmak için yapılır. Ekonomik kalkınmanın da sosyal kalkınmanın da anahtarı birlik siyasetidir. Her kim siyaseti ‘sıfır toplamlı bir oyun’ olarak görüyorsa, hata yapıyor demektir" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her kim siyaseti insanımızı birbirine kırdırmanın aracı hâline getiriyorsa, açık söylüyorum, o, bu millete ihanet içindedir. Her kim çıkarı için, menfaati için 82 milyonun içinde bulunduğu Türkiye Gemisinin altını oyuyorsa, bu millet onu asla affetmez. Her kim Meclis kürsüsünü iftira kürsüsüne çeviriyorsa, o sadece kendi itibarını değil; siyasetin itibarını da yok ediyor demektir. Her kim yalanı bir siyaset yapma yöntemi hâline dönüştürüyorsa, Türk demokrasisinin altını oyuyor demektir." dedi.(İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler