Cumhurbaşkanı Erdoğan oyunu kullandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçiminde oylarını Üsküdar Kısıklı'daki Saffet Çebi Ortaokulu'nda kullandı.

Oyunu kullanmak üzere Saffet Çebi Ortaokulu'na gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, oylarını kullanacakları "3300" numaralı sandığın bulunduğu sınıfa geçerek sandık görevlileriyle tek tek tokalaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, gerekli kimlik kontrollerinin ardından oylarını kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, oy verme işleminin ardından sandık başında basın mensuplarına açıklama yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin bu şekilde yapılmaması gerektiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ne yazık ki 31 Mart'tan sonra mevcut gelişmeler böyle bir seçimin yapılması, Yüksek Seçim Kurulu kararıyla yenilenmesi yoluna gidildi. Bugün de İstanbul'umuzda bu seçimi gerçekleştiriyoruz." dedi.

"İstanbul seçmeni İstanbul için en isabetli kararı verecektir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Temennim odur ki İstanbul'umuzda İstanbul'umuzun geleceğine tecrübesiyle dinamizmiyle ve Ankara-İstanbul bütünleşmesiyle bir sürecin getirilmesini çok çok faydalı buluyorum. Bunun için de İstanbul seçmeni İstanbul için en isabetli kararı verecektir diye düşünüyorum. Gayretleriniz için de sizlere teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Seçime katılım oranına ilişkin bir soru üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hepimiz çok gayret ettik. İstanbul dışında olanları buraya taşıma için. Tekrar buradan memleketlerine gönderilmesi noktasında bir çalışma. İstanbul'da olanlar da inanıyorum ki bu işin önemini çok iyi biliyorlar. Sizler burada yakından takip ediyorsunuz. Herhâlde katılımın yüksek olması gerekir." değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, basın mensuplarının kentte dün gece yarısında bile trafiğin yoğun olduğunu söylemesi üzerine, "Ben o kilitlenmiş trafiği yaşadım" diye konuştu.

Seçim sonuçlarını İstanbul'dan takip edeceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarının ardından okuldan ayrıldı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler