Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim sonuçlarına ilişkin ilk açıklama

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi sonuçlarının hayırlara vesile olmasını temenni etti ve resmi olmayan sonuçlara göre kazanan Ekrem İmamoğlu'nu tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi sonuçlarına ilişkin sosyal medya hesabı Twitter üzerinden değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi sonuçlarının İstanbul'umuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milli irade bugün bir kez daha tecelli etmiştir. Gayrı resmi sonuçlara göre seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu'nu tebrik ediyorum

Bundan önce olduğu gibi önümüzdeki süreçte de demokrasiden, hukukun üstünlüğünden, ülkemizin barış, refah ve istikrarından taviz vermeden, Cumhur İttifakı'nın ilkeleri çerçevesinde, birlik ve beraberlik içinde, 2023 hedeflerimize yürüyeceğiz.

Bu ay sonu gerçekleştirilecek G-20 Zirvesi, Çin ziyareti ve ardından Güney Avrupa ve Balkanlar Zirvesi başta olmak üzere, Türkiye'nin önündeki tüm iç ve dış meselelere, milli menfaatlerimiz doğrultusunda titizlikle eğilmeye devam edeceğiz." (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler