Bölgenin en büyük kongre merkezi hizmete açılacak

Gaziantep'in Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yapımı süren ve bölgenin en büyük kongre merkezi olacak Şahinbey Kongre Merkezi’nin, çok yakında hizmete açılacağını söyledi.

Şahinbey Belediyesi tarafından ilçenin yeni mahallerinden Akkent Mahallesi’ne inşa edilen Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin en büyük kongre merkezi olan Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi çok yakında hizmete açılacak.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun Şahinbey ilçesine kazandırdığı en önemli projelerden biri olan Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi, görkemli mimarisiyle ve çok fonksiyonlu yapısıyla Gaziantep ve çevre illerin birçok sosyal ve kültürel organizasyonuna ev sahipliği yapacak.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nin kısa süre içerisinde vatandaşın hizmetine açılacağı müjdesini vererek, şunları söyledi:

“Şahinbey’imizin böyle bir kongre ve sanat merkezine ihtiyacı vardı. Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nin projelendirmesinin tamamı belediyemizdeki mimarlar ve mühendisler tarafından yapıldı. 35 bin metrekare inşaat alanı olan, içerisinde bin 600 kişilik büyük salon, iki tane 450 kişilik salon ve 11 tane toplantı salonu bulunan dev bir merkezi inşallah vatandaşımızın hizmetine açmak üzereyiz.”

Tahmazoğlu, “Merkezimizin içerisinde iki katlı otopark, restoran, gençlik merkezleri bulunuyor. Ayrıca kongre merkezimize evlendirme müdürlüğümüzün bir şubesini de açacağız. Böylelikle vatandaşımızın kına, düğün, yemekli toplantı, kongre, sosyal etkinler yapacağı kapsamlı bir merkez olacak. Her açıdan baktığımızda Gaziantep’imizin böyle bir merkeze ihtiyacı olduğunu görüyoruz. Bu büyük tesis, Gaziantep’imizin ihtiyacını ve eksikliğini tamamlamış olacak.” dedi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler