İtfaiye yangına geç müdahale etti iddiası

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde, dün gece bir binada çıkan yangına itfaiyenin geç müdahale ettiği iddia edilirken bu nedenle binada büyük çapta maddi hasar oluştuğu belirtildi.

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde dün gece meydana gelen bir bina yangınında, olası bir facia son anda önlenirken, çıkan yangına itfaiyenin çok geç müdahale ettiği, bu nedenle binada büyük çapta maddi hasar meydana geldiği iddia edildi.

Alınan bilgiye göre Bağlar ilçesine bağlı Bağcılar Mahallesi'nde, Urfa Bulvarı üzerinde bulunan bir binanın 3'üncü katında, dün gece saat 02.30 sıralarında yangın çıktı. Yangın kısa sürede üst kattaki daireye de sıçradı.

Yangının büyümesi üzerine çok sayıda vatandaşın aradığı itfaiye ekiplerinin, yangın bölgesine çok geç geldiği belirtildi.

Uzun süre müdahale edilmediği için büyüyen yangın, 6 itfaiye aracında yeteri kadar su kalmadığı için söndürülümedi. 

Bu esnada bazı vatandaşların, itfaiye ekiplerine tepki gösterdikleri görüldü.

Bunun üzerine olay yerine takviye amaçlı gelen Karayolları Şube Müdürlüğüne bağlı bir arazöz itfaiye erlerinin yardımıyla yangını kontrol altına aldı.  

Yangın esnasında bina sakinlerinin bir bölümü üst katlarda mahsur kaldı. Mahsur kalan vatandaşlar, saatler süren çalışmanın ardından ancak tahliye edilebildi.

Dumandan etkilenen bazı vatandaşlara ambulanslarda, ayakta müdahale edildiği belirtildi.

Yangında can kaybı yaşanmazken, büyük çapta maddi hasar oluştu.

Yangın çıkmadan önce elektriklerin kesik olduğu, elektrikler geldikten hemen sonra yangın çıkması "aşırı yükleme" iddialarını da beraberinde getirdi.

Yangın ile ilgili soruşturma başlatıldı. (Ramazan Zeren - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler