Midyatlı LGS birincisi altın ile ödüllendirildi

Mardin'in Midyat ilçesinde Liselere Geçiş Sınavında (LGS) soruların tamamını doğru cevaplandırarak Türkiye birincilerinden olan öğrenci tam altın ile ödüllendirildi.

Liselere Geçiş Sınavında (LGS) soruların tamamını doğru cevaplandırarak 500 tam puan alan Türkiye birincilerinden Midyat'ın 75.Yıl İMKB Ortaokulu öğrencisi Enes Deniz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay tarafından tam altın ile ödüllendirildi.

Türkiye geneli 565 kişi LGS'den 500 tam puan alarak birinci oldu. Türkiye birincilerinden biri de Midyat'ta 75. Yıl İMKB Ortaokulu öğrencisi Enes Deniz oldu. Deniz'in başarısı Midyat'a gurur ve sevinç yaşatırken başarıyı ödüllendirmek amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, Enes Deniz ile babası, Okul Müdürü Abdulhekim Altın ve okul öğretmenlerini makamında ağırladı.

Deniz'i tam altınla ödüllendiren Altay, başarılarının devamını dileyerek onu yetiştiren ailesine, öğretmenlerine teşekkürlerini sundu ve onları tebrik etti.

Başarılı öğrencinin babası ve aynı zamanda bir eğitimci olan M. Zeki Deniz ise, Enes'e eğitimi konusunda baskı yapmadan destek olduklarını ve başarısından dolayı çok gururlandıklarını ifade etti.

Öğretmenlerinden Afif Altunkaya, Enes'in derste öğretmenlerini iyi takip edip sorgulayıcı bir öğrenci olduğunu bunun da başarı getirdiğini ifade etti.

"Başarının sırrı çok kitap okumak ve dersi takip etmektir"

LGS birincisi Enes Deniz ise başarılı olmak için dersin mutlaka takip edilmesi, öğrenilen şeylerin tekrar edilmesi gerektiğini belirterek, "Sınavlara hazırlık olarak ilk önce dersi dinledim. Dersi dinlemek yüzde 80 başarıyı artırır. Birinci sınıftan itibaren kademe kademe çalıştım. Sürekli tekrar ettim. Ardından test çözümü ve bol bol kitap okudum. Boş zamanlarımda zekâ geliştirici bulmacalar çözdüm. Sadece sırf ders çalışmakla başarılı olunmaz. Arada eğlence ve aktiviteleri de ihmal edilmemeli. Ben çalışırken bile eğleniyordum. Sınav sorularını beğendim ve hepsini çözdüm. Başarımın ardından başta ailem ve öğretmenlerimin katkısı var. Hepsine teşekkür ediyorum." dedi.

75. Yıl İMKB Ortaokulu yedi yılda 4 birinci çıkardı

Yedi yıl içerisinde 4 birinci çıkaran 75. Yıl İMKB Ortaokulunun başarısını takdir ettiklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay da şunları söyledi:

"Okulumuz bu dördüncü kez birinci çıkarıyor 6-7 yıl içerisinde. Orada oturmuş bir sisteminin ve iyi bir ekip çalışmasının olduğunu gösteriyor. Midyat çok şükür bu konuda hep ilklerin ve güzelliklerin öncüsü olmayı başardı. Bundan sonra da eğitim çıtasını daha iyi bir taşımak için gayret edeceğiz. Bu başarıda katkısı ve emeği olan, ciddi ve disiplinli bir şekilde gayret gösteren Enes'in ilkokul öğretmeninden tutup, ortaokulda birebir her branş bazında çalışan öğretmenlerimize, okul idaresine teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Midyat'ımıza, Mardin'imize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum." (Süleyman Tunç –İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler