Bahreyn Çalıştayı'nı protesto gösterileri devam ediyor

Filistin'in tüm kentlerinde, Filistin mülteci kamplarında ve birçok ülkede Yüzyılın Anlaşması'nı ve Bahreyn Çalıştayı'nı protesto etkinlikleri devam ediyor.

Filistin içinde ve dışında Bahreyn Çalıştayı'nı protesto gösterileri bugün de devam etti.

Beytlahim'de düzenlenen yürüyüşte Yüzyılın Anlaşması ve Bahreyn'de düzenlenecek çalıştay protesto edildi.

Gazze Şeridi'nde bugün genel grev yapılırken dükkanlar kepenklerini kapattı ve bankalar, üniversiteler, resmi kurumlar ve mahkemeler çalışmadı.

Gazze'deki milli ve İslami gruplar ayrıca Filistinlilerden yarın sabah 11'de düzenlenecek ve UNRWA önünden başlayacak yürüyüşe katılmalarını istedi.

Yüzyılın Anlaşması ve Bahreyn'de düzenlenecek ekonomik çalıştayı protesto için El-Halil kentinde gösteri ve Dura kentinde yürüyüş gerçekleştirildi.

El-Halil Valisi Cibrin El-Bekri'nin de katıldığı yürüyüşe katılanlar Dura kenti caddelerini dolaşırken "Filistin satılık değil", "Kahrolsun Yüzyılın Anlaşması", "Yüzyılın Anlaşması utanç ve zillet anlaşması" ve benzeri pankartlar taşıdı.

Nablus'ta da Filistin Kurtuluş Örgütü gruplarının ve sivil toplum kuruluşlarının çağrısıyla düzenlenen yürüyüşle Yüzyılın Anlaşması ve Bahreyn Çalıştayı protesto edildi.

Onlarca Filistinli bugün New York'un Brooklyn bölgesinde toplanarak Amerikan yönetiminin politikalarını ve Yüzyılın Anlaşması'nı protesto etti.

150 derneğin oluşturduğu Lübnan Kadınlar Konseyi de yayınladığı bildiride Bahreyn'de düzenlenecek çalıştayı kınadı.

Ürdün'ün başkenti El-Bek'a Mülteci Kampı'nda bugün Yüzyılın Anlaşması'nı ve Bahreyn Çalıştayı'nı protesto için genel grev yapıldı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler