Kuyuya düşen köpek, kuzular sayesinde kurtarıldı

Siirt'te kuyuya düşen kuzularını kurtarmak isteyen çoban, kuyuya bir köpeğin de düştüğünü fark etti. Günler öncesinden kuyuya düştüğü tahmin edilen köpek, kuzuların düşmesi vesilesiyle kurtarılmış oldu.

Siirt merkez Deliklitaş mevkiinde bağ bahçelerini sulamak amacıyla açılan su kuyusuna kuzu düştü. Hayvanlarının kuyuya düştüğünü fark eden çoban, kuzularını kurtarmaya çalışırken kuyuya bir köpeğin de düştüğünü gördü. Günler öncesinden kuyuya düştüğü tahmin edilen köpek, kuzuların düşmesi vesilesiyle kurtarılmış oldu.

Olay, Siirt Merkez Deliklitaş mevkiinde meydana geldi. Ömer ve Mehmet Tetik adlı çobanlar, kuzularını otlatmaya çıktı. Kuzular, otlandığı esnada bağ bahçeleri için kazılan ve derinliği yaklaşık 4 metreye varan su kuyusuna düştü. Hayvanlarının düştüğünü fark eden çobanlar, durumu AFAD ekiplerine bildirdi. Çobanlar ayrıca kuyudan köpek havlamalarının da geldiğini fark etti.

AFAD ekiplerinin yardımıyla kask ve halat bağlanarak kuyuya inen çobanlardan Ömer Tetik, ilk önce kuyuda kaç gün kaldığı bilinmeyen ama oldukça bitkin olduğu gözlemlenen köpeğin dışarı çıkmasını sağladı ve ardından keçilerini kurtarıp tekrar kuyudan dışarı çıktı.

Kuyudan dışarıya çıkarılan köpeğin oldukça susadığı ve bitkin düştüğünü gören çobanlar, hemen bir kaba su doldurup köpeğin susuzluğunu giderdi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler