“Bütün Müslümanların Kudüs için ayağa kalkması gerekiyor”

Diyarbakır’da Ramazan ayının ilk Cuma namazında camilere akın eden müminler, tüm Müslüman ülkelerin Kudüs için ayağa kalkması gerektiğini söylediler.

Diyarbakır’da Ramazan ayının ilk Cuma namazında müminler camilere akın ederken, Cuma hutbesinin konusu ise siyonistlerin işgali altındaki Kudüs oldu. Cuma çıkışı İLKHA mikrofonuna konuşan Diyarbakırlılar, bütün Müslüman ülkelerin Kudüs için ayağa kalkması gerektiğini söyledi.

Diyarbakır’da on bir ayın sultanı mübarek Ramazan-ı Şerif'in ilk cuma namazında müminler Tarihi Ulu Cami’ye akın etti.

Ramazan ayının ilk Cuma hutbesinde, Kudüs konusu işlendi. Ulu Cami İmam Hatibi Osman Yağmur, verdiği hutbede, Kudüs'ün, sıradan bir toprak parçası olmadığını, Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın, kendilerine Peygamberin bir emaneti olduğunu belirtti.

Vatandaşlardan Süleyman Eren, “Kur’an-ı ve sünneti örnek alalım. Çünkü peygamberleri örnek alırsak Allah’ın izniyle kurtuluşa ereriz. Rabbim öncelikle Ramazan ayını mübarek etsin, Rabbim rahmetini ve merhametini nasip etsin.” dedi.

Pakize Gülcan ise Müslümanların Filistin’e yardım etmesi gerektiğini belirtti.

Muhittin Bilgin ise “İsrail her sene Ramazan ayında bu pisliği yapıyor. Bu pisliği Amerika’nın desteğiyle yapıyor. Amerika destek vermediği zaman bunu yapamaz. Onun için bizim de Filistinli Müslümanlara destek vermemiz gerekiyor. Müslümanlar olarak destek vermede çok geride kalmışız.” ifadelerini kullandı.

Resul Karacadağ da “Bütün Müslüman ülkelerin ayağa kalkması gerekiyor. Çünkü şu anda sadece Türkiye ayağa kalkmış. Başka bir Müslüman ülkeden ses çıkmıyor.” diyerek tepkisini dile getirdi. (Emrah Deniz, Mehmet Çelik-İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler