“Filistinlilerin yanında yer alınmalı”

İşgalci siyonistler ile mücadelelerinde Filistinlilerin yanında yer alınması çağrısında bulunan MÜSİAD Batman Şube Başkanı Özdemir, “Katliamlar ve zulümler, bizleri bir an dahi Kudüs davamızdan vazgeçiremeyecektir.” dedi.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Batman Şube Başkanı Suad Özdemir, siyonistlerin Filistin’de sivil halka dönük gerçekleştirdiği katliama ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Özdemir açıklamasında, geçtiğimiz aylarda ABD Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınmasına yönelik alınan kararın, barışa ve kardeşçe yaşam umuduna ağır bir darbe vurduğunu söyledi.

Özdemir, “Yüzbinlerce Filistinli, günler öncesinden başlayan yürüyüşlerle ABD’nin uluslararası hukuku hiçe sayan bu tutumuna karşı protesto gösterilerine başlamış ve tepkilerini ortaya koymuşlardır. Son derece barışçıl bir eylem olmasına rağmen israil, geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bugün de terör devleti olduğunu en çirkin yüzüyle tekrar göstermiş, sivil vatandaşlara yönelik gerçekleştirilen saldırılarla 50’nin üzerinde Filistinli kardeşimizin şehit olmasına, 2 bin 500’e yakın kişinin de yaralanmasına sebep olmuştur.” dedi.

3 semavi dinin kutsal mekânı ve Müslümanların ilk kıblesinin bulunduğu şehir olan Kudüs’ün Müslümanların namusu olduğuna işaret eden Özdemir, “Masum insanlar üzerinde gerçekleştirilen katliamlar ve zulümler, bizleri bir an dahi Kudüs davamızdan vazgeçiremeyecektir. Müslümanlar olarak haklı mücadelemizi Kudüs’ün üstündeki kara bulutlar dağılıncaya kadar sürdürmekten yılmayacağız. Bu vesile ile Filistin'de terör saldırılarında şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz.” diye konuştu.

Açıklamasının sonunda terörden ve şiddetten beslenen siyonistleri kınayan Özdemir, şunları söyledi: “Tüm İslam âlemine, Gazze’de israil tarafından akıtılan kanı durdurmaları için her türlü çabayı göstermeleri, israil işgal gücü ile mücadelesinde Filistinlilerin yanında yer almaları çağrısında bulunuyoruz.” (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler