Kur'an kursu öğrencilere yıl sonu etkinliği

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Kur'an kurslarında eğitim gören öğrenciler için yıl sonu etkinliği düzenlendi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde okulların kapanması ile birlikte 25 Haziran’da açılan Yaz Kur'an kurslarında sona gelindi. Siverek İlçe Müftülüğü, 17 Ağustos tarihinde sona erecek yaz Kur'an kurslarında okuyan öğrenciler için yıl sonu etkinliği düzenledi.

Siverek Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, İl Müftüsü İhsan Açık, Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, HÜDA PAR Siverek İlçe Başkanı Abdulrahim Sımak, İlçe Müftüsü Mahmut Yıldızbaş, Eğitim Bir-Sen Siverek Temsilcisi Fikret Aslanparçası, STK temsilcileri, diyanet personeli, kurum amirleri, Kur'an kursu öğrencileri ve aileleri katıldı.

Etkinlik Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Açılış konuşmasını yapan Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz konuşmasında eğitimin önemine değindi.

Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık ise konuşmasında dini öğretmek yerine dini sevdirmek gerektiğini belirterek, “Biz şunu istiyoruz; dinimizi sevdirmek için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışacağız. Öğretmek yerine sevdirmeye çalışacağız.  Sizlerde inşallah dinimizi çok sevecek ve çok iyi insanlar ve Müslümanlar olacaksınız. Bu vesileyle yaz Kur’an kurslarında emek veren değerli imamlarımıza, müezzin kardeşlerimize ve Kur’an kursu hocalarımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi

Etkinlik daha sonra Tiyatrocu Hüseyin Goncagül ve ekibinin hazırlamış olduğu Karagöz-Hacivat oyunu, akrobasi hareketleri, semazen gösterisi ve çeşitli oyunlarla devam etti.

Etkinlik çocuklar için düzenlenen çeşitli yarışmalar ve Kur'an kursu öğrencileri tarafından söylenen ilahilerle sona erdi. (Abdurahman Uğurlu - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler