‘100. yılında 100 soruda Çanakkale’ bilgi yarışması

Şehitkâmil Belediyesi, Şehitkâmil Kaymakamlığı ve Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Çanakkale Zaferinin 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde ilçe genelindeki Ortaokul 8. ve Lise 9. Sınıf öğrencilerine yönelik “100. Yılında 100 Soruda Çanakkale” konulu bilgi yarışması düzenlendi.

Çanakkale Zaferi etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen "100.Yılında 100 soruda Çanakkale" konulu bilgi yarışması, ilçe genelinde bulunan yaklaşık 200 okulda 32 bin öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Münifpaşa Ortaokulu'nu ziyaret eden Şehitkâmil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı ve Şehitkâmil Belediyesi Sosyal Yardımlaşma İşleri Müdürü Remzi Yılmaz, yarışmacılara başarılar dileyerek, bilgi yarışmasını başlattı.

100 soruda Çanakkale'yi anlamaya çalışacak olan öğrenciler, kıyasıya ter döktü. Yarışma hakkında bilgi veren Şehitkâmil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, "Çanakkale Zaferini anma haftasına girmiş bulunuyoruz. Bu yıl da Türkiye olarak, Çanakkale Zaferinin 100. Yılını kutlayacağız. Çanakkale bir destandır, Çanakkale bir ruhtur, bir şuurdur. İnsanı insana getiren, Türkiye'nin tarihinin yazıldığı bir yerdir. Şehitkâmil Belediyemizin ve Şehitkâmil Kaymakamlığımızın önderliğinde bu gün 200 okulumuzda Ortaokul 8. Sınıf ile Lise 9. Sınıf öğrencilerinden olan yaklaşık 32 bin öğrencimiz, ‘100. Yılında 100 soruda Çanakkale' adlı bilgi yarışması şeklinde, belki de en yoğun ve kalabalık bir şekilde öğrenci kitlemizin katıldığı bir yarışmadır. Sanırım bunun bir benzeri Türkiye'de yoktur." dedi.

32 bin öğrencinin bilgi yarışmasına girdiğini ifade eden Yağcı, "Bizler de Çanakkale'nin ruhunu, şuurunu bu vesileyle, çocuklarımıza, öğrencilerimize, bir nebze de olsa katkı sunmak amacıyla, 32 bin öğrencimiz bilgi yarışmasına girdiler. Bugün de Münifpaşa Ortaokulu'nu ziyaret ettik. Diğer okullarımızdan da aldığımız bilgiye göre öğrencilerimizin hemen hemen tamamı iştirak etmektedir. öğrencilerimize yakışan da budur, bize yakışan da budur. Çünkü Çanakkale'yi yaşatmamız gerekiyor, Çanakkale'yi unutmamamız gerekiyor." ifadelerini kullandı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler