Adalet Bakanından Milli Mücadele Müzesi çağrısı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep’in Kurtuluş mücadelesini anlatan Milli Mücadele Müzesi’ni gezerek tüm Gazianteplileri müzeyi ziyaret etmeye çağırdı.

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere memleketi Gaziantep’e gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül eşi ve çocukları ile beraber Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan, Gaziantep’in Kurtuluş mücadelesini anlatan Milli Mücadele Müzesi’ni ziyaret etti.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Bakan Gül, Milli Mücadele Müzesi’nin Gaziantep’in tarihini çok güzel bir şekilde anlattığını ve bu müzenin mutlaka ziyaret edilmesi gerektiğini söyledi.

Gül, "Milli Mücadele Müzesi’ni büyük bir keyifle gezdik. İnsan tarihi ve geçmişiyle yaşar. Geçmişinizi bilirseniz geleceğinize daha emin adımlarla yürüyebilirsiniz. Bu müzede şehri ve vatanı bizlere emanet eden şehitlerimizin, milli mücadelenin tüm hatıralarını tıpkı o günü yaşar gibi hatırlıyor, öğreniyoruz. Ben tüm Gazianteplilerin ve öğrencilerimizin mutlaka Milli Mücadele Müzesi’ni görmelerini tavsiye ediyorum. Böyle bir müzeyi Gaziantep’e kazandıran, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve ekibine çok teşekkür ediyorum." dedi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler