Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sertifikalı kurslar açıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, meslek, sanat ve kültür alanlarında çok sayıda kurs açmak için çalışmaları tamamladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla'nın talimatıyla, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde ücretsiz meslek, sanat ve kültür kursları açılacak.

Büyükşehir Belediyesi, meslek, sanat ve kültür alanlarında çok sayıda kurs açmak için çalışmaları tamamladı. Kayıt başvuruları, Sümerpark'taki Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü'ne yapılırken, kurslar 13 Şubat itibari ile başlayacak. Kurslara katılacak vatandaşlara Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifikalar verilecek.

Bu doğrultuda Sümerpark Ortak Yaşam Alanı'nda"ahşap teknolojileri, bilişim teknolojileri, çocuk gelişimi ve eğitimi, el sanatları, giyim, üretim teknolojileri, metal teknolojileri, müzik ve gösteri sanatları, hasta ve yaşlı bakımı, okuma-yazma, sanat ve tasarım, seramik ve cam, yabancı diller, yiyecek ve içecek hizmetleri, TEOG, YGS, LYS ile destekleme ve yetiştirme" kursları açılacak.

Kursa katılmak isteyenler, kayıt için 30 Ocak'tan itibaren Sümerpark'taki Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü'ne başvuru yapabilirler. Kayıt süresinin tamamlanması ardından istihdam ağırlıklı kurslar, 13 Şubat Pazartesi günü start alacak. Eğitmenler tarafından verilecek kurslardan çocuklar, gençler ve yetişkinler faydalanacak.

Büyükşehir Belediyesi ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) arasında işbirliği protokolü imzalanırken, kursları tamamlayan kursiyerlere verilecek sertifikalar MEB onaylı olacak. Kursiyerler, KPSS sınavlarında istenen Bilgisayar İşletmenliği Sertifikasını kullanabilecekler. Ayrıca, Açıköğretim Mesleki Eğitim Merkezlerine ustalık belgesi için müracaat eden gençler, kurs boyunca aldıkları derslerden muaf tutulacaklar. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler