Doğruhaber yazarı Emin Güneş okurlarıyla buluştu

Doğruhaber Gazetesi yazarlarından araştırmacı-yazar Emin Güneş, Malatya Hayrın Yolcuları Derneği tarafından düzenlenen seminerde okurlarıyla buluştu.

Doğruhaber Gazetesi yazarlarından araştırmacı-yazar Emin Güneş, Hayrın Yolcuları Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen D'avetçi bir insanın sorumlulukları' konulu seminerde okurlarıyla buluştu.

Konuşmasına Müslümanların birer davetçi olduğunu belirterek başlayan Güneş, "Biz birer Müslüman olarak bilmemiz gerekenleri öğrendikten sonra, birer davetçi olacağız. Bütün peygamberlerin bir mesleği bir sanatı olmuştur. Ama biz peygamberleri davetçi kimliğiyle ve kavimleriyle yaşadıkları mücadelelerle hatırlarız. Bundan dolayı biz Müslümanların mesleğiyle değil de davetçi kimliği ile tanınması lazım." diye belirtti.

"Hayatımızı ve çalışmalarımızı cenneti kazanmaya yönelik şekillendirmeliyiz" diyen Güneş, konuşmasına şöyle devam etti: "Bu manada davetçileri itfaiyecilere benzetiyorum. İçinde bulunduğumuz toplumda bazı evler adeta cehennem çukurunu andırıyor. Tamamen ahiretten gafil ve bu yetmediği gibi içindeki kötülükleri etrafa da yayıyor. Böyle bir durumda bize düşen mümkün mertebe oradaki o yangını söndürmek. Bu cehennem eskiden bizden çok uzaktı. Şimdi ise yavaş yavaş şehirlerimize, köylerimize ve mahallemize girdi."

Güneş, "Böyle hengâmeli bir dünyada bize lazım olan ahiretimizi kurtarmaktır. Bu da maalesef ihmal ettiğimiz bir noktadır. Ancak bunun zahmetinden kaçan insanlar kurtulamayacaklardır. Bu dünyaya geliş nedenimiz imtihandır. Zaten imtihan kelime manası olarak beladır. Onun için Müslümanlar beladan kaçmayacak, aksine belalalara duçar olacaktır." diye konuştu.

Güneş, konuşmasını yaptığı dua ile tamamladı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler