Kız İmam hatip öğrencileri siyer sınavı kayıt standı açtı

Diyarbakır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlenecek olan Kutlu Doğum Siyer Sınavı için okul içerisinde kayıt standı açtı.

Diyarbakır merkeze bağlı Yenişehir ilçesinde bulunan Diyarbakır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlenecek olan Kutlu Doğum Siyer Sınavı (KDSS) için okullarının içerisinde bulunan okul aile birliği odasında kayıt standı açtılar.

öğrencilerin KDSS kayıt işlemleri ile ilgilenen okul öğrencisi Kevser Sena Oruç, standı açmalarının sebebinin Peygamber efendimizin hayatının herkes tarafından öğrenilmesini sağlamak olduğunu söyledi.

Standa okul öğrencilerinin oldukça ilgi gösterdiklerini belirten Oruç, "Biz Diyarbakır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri olarak Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlenecek olan KDSS için bu standı açtık. Standı açmamızın sebeplerinden biri Peygamberimizin hayatını okulumuzda ve okulumuzun çevresinde daha iyi anlatmak, anlattırmak, okumak ve okutturmaktır. Bu sebep ile İnşallah Peygamber sevdasını tekrardan her yere yayacağız." dedi. (Ali Adiyaman-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler