Kur'an kursu öğreticileri bayanlara seminer verdi

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde Kur’an kursu öğreticileri tarafından “Anne Seninle Büyümek İstiyorum” başlığıyla bayanlara yönelik seminer düzenlendi.

Çermik'te Kur'an kursu öğreticileri tarafından "Anne Seninle Büyümek İstiyorum" konulu seminer verildi.

Çermik Anadolu Lisesi konferans salonunda "Anne Seninle Büyümek İstiyorum" projesini hayata geçirmek için bayanlara yönelik düzenlenen seminere Çermik İlçe Müftüsü Hüseyin Gargı, vaiz Eşref Anuştekin, Mehmet Murat Türk, Kur'an kursu öğreticilerinden Hacer Gargı, Münibe Gümüş ve bayanlar katıldı.

Seminere Kur'an kursu hocalarından Hacer Gargı ve Münibe Gümüş konuşmacı olarak katıldı. Başlatılan programla, evlilikle ilgi yanlış bilinen dini algıların ve geleneksel uygulamaların önlenmesinin amaçlandığını belirten Gargı, "Küçük yaşta ve zorla yapılan evlilikler olumsuzlukları beraberinde getiriyor. Aile ve çocukların erozyona uğramasını engellemek istiyoruz. Amacımız ayrıca evliliklerin baskı, zorlama ve farklı tesirler sebebiyle değil; sevgi ve merhamet üzerine kurulu olması gerektiği hususunda bilinç ve farkındalık uyandırmaktır. Bu bağlamda amacımız, aile kurma sorumluluğuna sahip olmadan yapılan evliliklerin ve söz konusu nikâhta rıza-irade hürriyetini velinin rızasını şart koşan dinimizden hareketle, küçük yaşta ve zorla evlilikleri meşrulaştırmaya çalışmanın yanlışlığına dair toplumu bilgilendirmektir." dedi. (Mehmet Akarsu - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler