Mardin'de

Mardin Olgunlaşma Enstitüsü bünyesinde "Mücevher-Hat ve Karma" resim sergisi açıldı.

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde öğretmenlik yapan Sanatçı Yedullah Önal, Olgunlaşma Enstitüsü bünyesinde "Mücevher-Hat ve Karma" resim sergisi açtı.

Sergi kapsamında Sanatçı Yedullah Önal'ın eserleri ve Mardin Olgunlaşma Enstitüsü'nün tema bazlı çalışmaları sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sergiye ev sahipliği yapan Mardin Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Metin Değer, "Mardin Olgunlaşma Enstitüsü, araştırma ve tasarımları ile bölgenin kültürüne ait motif ve sembolleri ürüne dönüştürerek kültürel hafıza oluşturmaya devan edecek." dedi.

Açılışa katılan sanatsever ve ziyaretçilere atölyelerde gerçekleştirilen çalışmalar yerinde tanıtıldı, üretim süreçleri ve ürünler sergilendi.

Programın açılışını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer, Mardin'in sadece kadim tarihi ile değil, el sanatları ile de uluslararası bir üne sahip olduğunu ve bu güzellikleri yaşatmaya devam etmek için ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini dile getirdi.

Mardin Olgunlaşma Enstitüsü Kurum Müdürü Metin Değer, Serginin 12 Nisan'a kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacağını belirtti.

Sergi programının açılışına İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şeyhmus Gürel, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Akdağ, Mardin Gençlik Merkezleri Müdürü Yusuf Dağ, Mazıdağı Aykut İlköğretim Okulu Öğretmeni Sanatçı Yedullah Önal ve sanatseverler katıldı. (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler