Tahran Uluslararası Kitap Fuarı'na 800 yabancı yayıncı katılacak

İran Kültür ve İslami İrşad Bakanı Kültür İşleri Yardımcısı Muhsin Cevadi, Tahran Kitap Fuarı'na 800 yabancı yayıncının katılacağını söyledi.

İran Kültür ve İslami İrşad Bakanı Kültür İşleri Yardımcısı Muhsin Cevadi, İran’dan 2400 yayıncının 300 bin kitapla, 800 yabancı yayıncının ise 137 bin kitapla 32. Uluslararası Tahran Kitap Fuarı'na katılacağını söyledi.

Yayıncılık endüstrisi, uluslararası iletişim ve kültürel diplomasinin güçlendirilmesinin 32. Uluslararası Tahran Kitap Fuarı'nın ana gündemi olduğunu belirten İran Kültür ve İslami İrşad Bakanı Kültür İşleri Yardımcısı Cevadi, 30 ülkeden yayıncıların fuara katılacağını ifade etti.

32. Uluslararası Tahran Kitap Fuarı, 24 Nisan - 4 Mayıs tarihleri arasında “Okumak Yapabilmektir” sloganıyla İran'ın başkenti Tahran’da düzenlenecek.

Uluslararası Tahran Kitap Fuarı, Asya ve Orta Doğu'da en önemli kitap etkinliklerinden biri olma özelliğini taşıyor. Uzun yıllara dayanan başarılı iş tecrübesine sahip olan bu sergi, yılda 5 milyondan fazla okuyucu tarafından ziyaret edilen, dünyanın en ünlü fuarlarından biri. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler