Yabancı öğrenciler Bingöl’de

Gençlik ve Spor Bakanlığınca yürütülen ‘Damla Projesi’ kapsamında yerli ve yabancı öğrencilerinden oluşan bir grup Bingöl’e geldi.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca yürütülen ‘Damla Projesi’ kapsamında yerli ve yabancı üniversite öğrencilerinden oluşan 40 kişilik gönüllü grup Bingöl’e gelerek, ilk olarak Vali Ali Mantı’yı makamında ziyaret etti. 

Gönüllülük esasına göre oluşturulan gruplardaki öğrenciler farklı illeri ve bölgeleri ziyaret ederek o il ve coğrafyaya ait kültürel zenginlikleri tanıma amaçlı çeşitli etkinliklerde bulunuyorlar.

Üniversite öğrencileri ile birlikte Vali Mantı’yı ziyarette bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, projenin amacının farklı kültürlerin kaynaşması, birlik ve beraberliğin teminine katkı olduğunu söyledi.

Arıkan, ‘Damla Projesi’ ile yerli ve yabancı üniversite öğrencilerinin gittikleri şehrin kültürünü ve yöre halkını yakından tanıma fırsatı bulduklarını kaydederek, ayrıca proje kapsamında okul, aile, kurum, yetimhane ve engelli dernekleri gibi çeşitli yerleri ziyaret ederek çevre temizliği, fidan dikimi ve benzeri aktivitelerde bulunduklarını ifade etti.

Ziyaret, yerli ve yabancı öğrencilerle geçen keyifli sohbetin ardından halı saha maçı yapma kararı ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi. (Nihat Kanat - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler