Batman etkinliğinde coşku zirveye çıktı

​Peygamber Sevdalıları Vakfı’nın Batman’da düzenlemiş olduğu "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinliği yaşanan büyük coşkunun ardından sona erdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman İl Koordinatörlüğü, “Ahlak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed" temasıyla düzenlemiş olduğu "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinliği yoğun bir katılım ve coşkunun ardından sona erdi.

Peygamber sevdalıları ilahilerle coştu

Her yıl düzenlediği etkinliklerle yüzbinleri meydanlara toplayan Peygamber Sevdalıları Vakfı, Batman'da da gerçekleştirdiği "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" programıyla bir kez daha Peygamber sevdalılarını bir araya getirdi. Etkinlikte sahneye çıkan sanatçılar, seslendirdikleri ilahi, ezgi ve marşlarla katılımcıları coşturdu.

Erkekler ve kadınların ayrı ayrı bölümlerde etkinliği izlediği programda, Kur'an tilaveti, okunan mevlid ve yapılan konuşmaların yanı sıra sanatçılar sahne aldı.

Sıcağında etkili olduğu etkinlikte seslendirilen ilahi ve ezgiler katılımcılara zaman zaman duygulu anlar yaşatırken, marşlar seslendirilirken coşku doruğa ulaştı.

Salâvat ve tekbirlerin hiç susmadığı programda, özellikle Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi Vesellem’in üzerine yazılan ezgiler seslendirildiği sırada duygulu anlar yaşandı.

İlahi ses sanatçılarından Nezir Güler, Burhaneddin Cebba, M.Ali Oğuz, Veysi Hiçyılmaz, Peygamber Sevdalıları Kız ve Erkek İlahi Grupların seslendirdiği ilahi, ezgi ve marşların nakaratlarına katılımcılar hep bir ağızdan eşlik etti.

Gençler ilahiler eşliğinde, halay çekerek güzel görüntüler oluşturdular. Okunan ilahi ve marşlar eşliğinde getirilen tekbirler ve okunan salavatlarla programda heyecan adeta doruğu çıktı.

Sık sık tekbirlerle kesilen programda sanatçıların seslendirildiği ilahilerle Mevlid Alanında büyük bir coşku yaşandı.

"Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinliği on binlerce Peygamber aşığının katılımıyla büyük bir coşku ve heyecanla durmadan devam etti. 

Program, İTTİHADUL ULEMA üyesi Molla Şehmus Emlük hocanın yaptığı duanın ardından son buldu.(Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler