Batman Peygamber sevdasıyla süslendi

​Peygamber Sevdalıları Vakfı, "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinliği münasebetiyle Batman’ın cadde ve kavşaklarına çeşitli branda ve afişler astı.

Türkiye genelinde birçok merkezde "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinlikleri kapsamında "Ahlak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)" temasıyla düzenleyen Peygamber Sevdalıları Vakfı, Batman’ın bazı bina, cadde, kavşak ve bulvarlarına Hazreti Muhammed’le ilgili branda ve afişler asarak süsledi.

Batman’da 14 Nisan’da yapılacak etkinlik öncesi, özellikle işlek kavşaklarının yanı sıra kentin birçok cadde ve sokakları Hazreti Muhammed'i (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) öven afiş ve brandalarla süslendi.

Cadde ve kavşaklara Batman’da "Hak ve Adalet Rehberine Selam Olsun", "Annem Babam Sana Feda Olsun Ya Resulallah", "Alemlere Rahmet Hazreti Muhammed’e (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Selam Olsun", "Tu Bi Xêr Hatî Ey Ronîya Ça’va- Hoş Geldin, Ey Gözlerin Nuru", "Âlemlere Rahmetsin! Ey Allah’ın Resulü", "Tu Bî Xêr Hatî, Ey Ron’iya Çava- Selat U Selam Lı Te Bi Ey Nebi", "Resulullah Muhammed Habîbullah Muhammed Nebîyullah Muhammed Gula Canê Me Ahmed", "Özgürlük ve Kurtuluş Önderi Hazreti Muhammed Mustafa’ya Selat ve Selam Olsun", "Hak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed Mustafa’ya salat ve selam olsun" ve "Kalbimizin gülü ve süsü gönlümüzün sultanı-ya Muhammed Mustafa" yazılı branda ve afişler asıldı.

"14 Nisan'da yapılacak etkinliğe herkes davetlidir"

Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman Koordinatörlerinden Abdulhakim Orhan, "Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak her sene düzenlediğimiz Mevlid-i Nebi etkinliği bu sene de nisan ayı itibarıyla başlamıştır. Batman’daki etkinlik öncesi bütün cadde, sokak, kavşak ve evlere değişik brandalar asmaktayız. Bu brandalarla Mevlid-i Nebi etkinliğine ön hazırlık yapıyoruz. Nisan ayına girdiğimizde bütün esnaflar Mevlid-i Nebi etkinliği için kendi dükkânlarına afişler caddelere brandalar asmaktadırlar. Bizim bu etkinliklerdeki amacımız Peygamber aşkını milletimizin içine koymaktır. Bu seneki etkinliğimiz için 'Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama' temasıyla yola çıktık. İnşallah en iyi şekilde milletimize yansıtmaya çalışacağız. Bu konuda tüm halkın desteklerini beklemekteyiz." dedi.

Etkinlik öncesi tüm üye ve gönüllüleriyle seferberlik çerisinde olduklarını söyleyen Orhan, 14 Nisan’da yapılacak etkinliğe tüm halkı davet etti. (Mehmet Sait Çelik –İLKHA)  

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler