Cizre Muhammedi sevdaya hazır

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından bugün saat 16.30'da düzenlenecek olan Mevlid etkinliğinin hazırlıkları tamamlandı.

Peygamber Sevdalıları Vakfı, "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinlikleri kapsamında her yıl gerçekleştirdiği Mewlid etkinliğini bu sene "Ahlak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed" temasıyla gerçekleştirecek.

Startı, Şırnak'ın Cizre ilçesinde verilecek olan Mevlid etkinliğinin hazırlıkları tamamlandı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Cizre Koordinatörü Kadri Özalp, tüm hazırlıklarını tamamladıklarını belirterek, bugün Bırca Belek İç Kale'de saat 16.30'da gerçekleştirecekleri Mevlid etkinliğine tüm bölge halkını davet etti.

Büyük bir platform kurulan Mevlid alanına Kelime-i Tevhid ve Hazreti Muhammed'in isimleri asıldı. Alana sağlık çadırı, kermes, gelen yaşlı ve engelli vatandaşlar için sandalyeler, çocuklu kadınlar için emzirme çadırı hazırlandı. Etkinlik saat 16.30'da olmasına rağmen şimdiden halkın alana geldiği görüldü.

Koordinatörlük tarafından paylaşılan program akışına göre, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayacak olan Mewlid etkinliği Peygamberimiz için bestelenen ezgi ve ilahilerle devam edecek.  Ardından Mewlid-i Şerif okunacak.

Günün anlam ve önemine binaen İTTİHADUL ULEMA üyesi Molla Mehmet Ali Altun Türkçe konuşmasını yapacak.

Kız ve erkek çocuk ilahi grupları Peygambere olan sevgilerini ezgi ve ilahilerle dile getirecekler.

Ardından İTTİHADUL ULEMA üyesi Molla Beşir Şimşek Kürtçe konuşmasını yapacak.

Tekrar ilahilerle devam edecek olan Mevlid etkinliği Molla Cevher Arasan'ın duasıyla sona erecek. (Süleyman Tunç/Ahmet Uçar/Cihad Şayık –İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler