Cizre'de mewlid etkinliği başladı

Peygamber Sevdalıları Vakfı'nın Şırnak'ın Cizre ilçesinde düzenlediği mewlid etkinliği büyük coşkuyla başladı.

Peygamber Sevdalıları Vakfı Cizre Koordinatörlüğü tarafından Şırnak'ın Cizre ilçesinde "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" adıyla düzenlenen mewlid etkinliği coşkuyla başladı.

"Ahlak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed" temasıyla Bırca Belek İç Kale'de düzenlenen etkinlik, Rehber TV'de canlı yayınlanıyor.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ve Özlem Ajans sanatçılarının seslendirdiği ilahilerle başlayan etkinlik okunan mevlidi şerifle devam etti.

Alanda Kürtçe ve Türkçe dillerinde "Kalbimizin Gülü Gönlümüzün Sultanı Ya Muhammed Mustafa", "Âlemlere Rahmetsin Ey Allah'ın Resulü" pankartı asıldı.

Etkinlikte Muhammed-i âşıklar, Mevlid Alanı'nın etrafında kurulan kontrol noktalarından geçerek etkinliğin yapıldığı alana girdi.

Peygamber Sevdalıları tertip komitesinden onlarca kişiden oluşan bir ekip görevlendirdi. Görevliler programa katılanlara gül suyu ve şeker ikramında bulundu.

Etkinlik alanında kadın ve erkekler için ayrı bölümler oluşturuldu. Ayrıca etkinlikte kermes açıldı. (Mehmet Fatih Akgül, Süleyman Tunç, Ahmet Uçar-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler