Hazreti Muhammed’in veladeti münasebetiyle bedava döner dağıtıldı

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde, Hazreti Muhammed’in veladeti münasebetiyle bedava döner ikram edildi.

Merkez Kayapınar ilçesi Fırat Mahallesi’nde bulunan Kardeşler Et Ürünleri, Hazreti Muhammed’in Miladi takvime göre dünyaya teşrifleri münasebetiyle vatandaşa ücretsiz döner dağıttı.

Hazreti Muhammed’in veladeti yıl münasebetiyle kentte birçok etkinlik düzenlenecek. Bu etkinlikler kapsamında bazı esnafında katılımı taktir topluyor.Çocuklar yoğun ilgi gösterdikleri bedava döner dağıtımından memnuniyetlerini dile getirerek, bu hayrın sahiplerine teşekkür ettiler.

 

Her sene Hazreti Muhammed’in dünyaya teşrifleri münasebetiyle vatandaşa ücretsiz döner dağıttığını belirten Ali açan, 700 kişilik döner hazırladığını ve şu ana kadar 400 kişiye ikramda bulunduğunu aktardı.

Açan, "Bütün Müslümanların bildiği gibi Nisan'ın 14'ünden 20'sine kadar olan Kutlu Doğum haftası münasebetiyle biz de böyle bir etkinlikte bulunduk. Biz Müslümanız ve Peygamber efendimizi, İslam âlemini, Ümmet-i Muhammed'i seviyoruz. Böyle güzel etkinlikler ile insanlar İslam'ı yaşıyor, dinini unutmuyor. Müşterilerimiz de çok güzel iş yaptığımızı söyleyerek bizleri takdir ediyor. Biz her geçen gün İslam'ı unutuyoruz. Böyle güzel etkinlikler yaptığımız zaman gerçekten insanları kalbinde bir sevgi veya bir aşka vesile olduysak ne mutlu bize." dedi.

Her sene bu tür etkinlikler yaptığını belirten Açan, "Evliyim, 3 çocuğum var. Allah'a şükür 30 metrekarelik dükkânımın içinde kendi ailemin geçimini sağlıyorum. Çok şükür kazancımız var. Ama bu tür etkinlikler yaptığımız zaman Allah katında sevabını kazanıyoruz. Bunun yerini de Allah doldurur. Allah kimseyi yarı yolda bırakmaz." diye konuştu.

Ayrıca esnaflara seslenen Açan, birbirlerine yardımcı olarak bu tür hayırlı etkinliklerin yapılabileceğini ve yapılması gerektiğini söyledi. (Ahmet Uçar/ Ramazan Zeren – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler