İzmir'de Mewlid etkinliği coşkusu

​Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından İzmir'de Mewlid etkinliği düzenlendi.

Peygamber Sevdalıları Platformu İzmir Koordinatörlüğü tarafından "Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" temalı Mewlid etkinliği düzenlendi.

Buca Akıncılar Meydanında düzenlenen mewlid etkinliği İlahiyatçı Cüneyt Aktepe’nin Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayıp seslendirilen ilahi ve ezgilerle devam etti.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Koordinatörü Yunus Şani, platformun bu yıl belirlediği "Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" teması ile ilgili konuştu.

Etkinlik Grup Şuheda’nın seslendirdiği ezgi ve ilahilerle devam ederken katılımcılarda hep birlikte salavatlara eşik ettiği görüldü.

Daha sonra programa konuşmacı olarak katılan Araştırmacı-Yazar Mehmet Ali Ortaç, günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.

Konuşmasında Hazreti Muhammed (sav) ve ashabı arasındaki ilişkiye değinen Ortaç, "Sahabeler yıldız gibidirler, etrafı aydınlatır. Onlar vefat etseler bile yerlerine yeni yıldızlar doğar. Bizlerde sahabeyi örnek alıp, yıldız gibi etrafımızı aydınlatıp, öldüğümüzde bile arkamızda yeni yıldızlar bırakmalıyız." dedi.

Program esnasında havada tek bir bulut yokken ve kavurucu bir sıcak hâkimken, birden güneş önünde yoğunlaşan bulutlar mewlid alanını gölgeledi. Gölgeye şahit olan vatandaşlar, "Allah (cc), habibinin sevgisi için sıcağa katlanarak mewlid etkinliğine iştirak eden kullarına rahmet etti.” dediler.  

Etkinlik Bilal Gülşah'ın okuduğu duayla sona erdi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler