STK’lardan Diyarbakır Kutlu Doğum etkinliğine destek

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Diyarbakır Newroz alanında pazar günü düzenlenecek olan Kutlu Doğum etkinliğine bir destek de Ergani Kardeş-Der’den geldi.

Ergani Kardeş-Der, Newroz Miting Alanında yapılacak olan "Hak ve Adet Rehberi Hz. Muhammed(sav)" temalı Kutlu Doğum etkinliğine destek vererek tüm üye ve gönüllüleriyle etkinliğe katılacaklarını duyurdu.

Dernek adına açıklamalarda bulunan Cebrail Baran, Kutlu Doğum etkinliklerinin Hz Muhammed'in (sav) hayatını öğrenmeye vesile olduğunu belirterek, "30 Nisan pazar günü Diyarbakır'da Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlenecek olan ‘Hak Ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed' temalı etkinliğe Kardeş-Der olarak katılacağız. Her yıl ülkemizin her tarafında bu bahar ayında Kutlu Doğum etkinlikleri düzenlenmektedir. O kutlu Nebi'nin nurlu doğumu kat be kat her tarafa yayılmaktadır. Bu kapsamda bizlerde o kutlu Nebi'nin hayatını kendimize rehber edinip yaşamak için Ergani Kardeş-Der olarak o gün etkinlik alanında olacağız inşallah." ifadelerini kullandı.

Baran son olarak halkı etkinlikten haberdar etmek için yaptıkları çalışmalardan bahsederek, "Kutlu Doğuma hazırlık için Ergani'nin işlek caddelerine branda, dükkânlara afiş ve camiler önünde el ilanları dağıttık. İnşallah pazar günü yoğun bir katılımla etkinliğe katılacağız." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler