​Batmanlılar ilk teravih için saf tuttular

Mübarek ramazan ayının başlamasıyla birlikte Batman'da 7'den 70'e her kesimden vatandaş 2019 yılının ilk teravih namazını eda etmek için cami ve mescitlere akın etti.

Tüm İslam âleminde olduğu gibi Batman'da da 2019 yılı ramazan ayının ilk teravih namazı büyük bir coşku ve sevinç içinde kılındı. Aylardır heyecanla bekledikleri teravih namazını kılmak isteyen kadın-erkek, genç-yaşlı ve çocuklar camilere akın etti.

Şehrin büyük ve en eski camilerinden olan Ulu Camii, teravih namazı için gelen vatandaşları ağırladı. Camiye gelen halk ramazan ayına ulaşmanın sevincini saf tutarak beraberce yaşadılar.

Teravih namazını kılanların arasında çok sayıda çocuğun da olması dikkatlerden kaçmadı. Vatandaşlara ramazan orucunun sevabı ve teravihlerin kılınış şekli ile ilgili bilgiler aktaran cami imamı, ramazan ayında yapılması gereken ibadetler hakkında da önemli tavsiyelerde bulundu.

Teravih namazının ardından konuşan Batmanlılar, ramazan ayının tüm İslam âlemine huzur ve barış getirmesi temennisinde bulundular.

Mübarek ramazan ayının Müslümanlar arasında birlik ve beraberliğe vesile olmasını dileyen Tahsin Fırat, "Allah inşallah bütün Müslümanların ramazan ayını kabul eder. İnşallah ramazan ayımız çok iyi olur. Şu anda Batman baya iyidir. Allah'tan isteğimiz bu ramazanı iyi bitirmemizdir. Bu ramazan ayının birliğe, beraberliğe, ümmetin refahına vesile olmasını yüce Rabbimizden diliyoruz." dedi.

Ramazan ayının bir fırsat ayı olduğuna işaret eden Ekrem Yargı, "Ramazan ayı mağfiret, ibadet, tövbe etme ayıdır. Ramazan ayı Müslümanlar içi fırsat ayıdır. Bu ayda günahlar bağışlanıp, tövbeler kabul edilir. Bu ramazan ayının Müslümanların birliğine ve vahdetine vesile olmasını diliyorum." diye konuştu.

Vatandaşlardan Abdulvahap Kısa ise ramazan ayı ile ilgili duygularını şu sözlerle dile getirdi: "Yeni bir ramazan ayına kavuştuğumuz için Allah'a hamd ve şükürler olsun. İlk teravihlerimiz kıldık. İnşallah bu ramazan ayı Müslümanların birliğine, beraberliğine sebep olacaktır. Tekrardan ramazan ayına kavuştuğumuzdan dolayı çok sevindik."

Teravih namazını kılmanın sevincini yaşayan çocuklar da duygularını paylaşarak, ramazan ayına girmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler