On bir ayın sultanı mübarek ramazan ayına kavuşmanın sevinciyle ilk teravih namazı için camilere akın eden Gaziantepliler, bu mübarek aya kavuştukları çok sevinçli olduklarını söylediler.

On bir ayın sultanı mübarek ramazan ayının ilk teravih namazında Gaziantep'te vatandaşlar, teravih namazı için büyük bir heyecanla camileri yöneldi. Ramazan ayının ilk teravih namazını kılmanın ve bu mübarek aya kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Gaziantepliler, bu ayın Müslümanların vahdetine vesile olmasını dilediler.

Gaziantep'te tüm mübarek gün ve gecelerde olduğu gibi ramazan ayının ilk teravih namazında da halk camilere akın etti. Kentteki camileri dolduran Gaziantepliler, ramazana ulaşmanın sevinci içerisinde olduklarını dile getirdiler.

Gaziantepliler, akşam saatlerinden itibaren evlerine yakın camilere giderek ramazan ayının ilk teravih namazını huzur içerisinde eda ettiler. Yatsı ezanının okunmasıyla camilere gelen vatandaşlar, Ulu Camii başta olmak üzere kentte bulunan diğer camilere akın etti.

Camileri dolduran 7'den 70'e kadın-erkek bütün cemaat, yatsı namazının ardından teravih namazını cemaat ile kıldı. Topluca getirilen salavatlar ve yapılan dua ile ramazanın ilk gecesini ihya ettiler.

Ramazan ayının ilk teravih namazı için kentin en kalabalık camisi Ulu Camii'de kılınan teravih öncesi ramazan ayı ile ilgili cami imam hatipleri tarafından bu ayın önemini anlatan vaaz verildi.

Ezanının okunmasının ardından yatsı ve teravih namazlarını eda eden Gaziantepliler, hep bir ağızdan getirilen tekbir ve salâvatlara eşlik ettiler. Çok sayıda kadın ve çocuğun teravih namazı için camilere geldiği görülürken, kimi vatandaşlar ise namaza aileleri ile birlikte geldi. Namaza gelen kadınlar ise camide kendilerine ayrılan bölümde namaz kıldı.

Teravih namazı için camiye gelen vatandaşlar, ramazana kavuşmanın sevincini yaşadıklarını söylediler.

Ramazan ayına kavuşmanın sevincini yaşadıklarını ve mübarek bu ayın İslam alemine hayırlara vesile olmasını temenni eden vatandaşlar, ramazan ayının bütün dünyaya huzur, barış, birlik ve beraberlik getirmesini dilediler.

"Bu ay büyük bir sermayedir, bu sermayeyi güzel bir şekilde değerlendirmeliyiz"

Ramazan ayının tüm İslam âlemine huzur ve barış getirmesini temenni eden vatandaşlardan Mehmet Ali Çağlayanlar, "Ramazan'ı Şerif'in İslam âlemine ve bütün Müslümanlara hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ramazan'ı Şerif mübarek bir aydır. Cenabı Allah Müslümanlara bu Ramazan'ı Şerif'te büyük bir mükafat vermiştir. Ramazan'ı Şerif mükâfatı bol olan bir aydır ve Müslümanlar için büyük bir önem arz etmektedir. Bu ayı oruç tutarak, teravih namazı kılarak ve mukabele yaparak değerlendirmemiz gerekiyor. Çünkü diğer Ramazan'a çıkıp çıkmayacağımızı ancak Allah bilir, biz bilemeyiz. Bundan dolayı bu ay büyük bir sermayedir, bu sermayeyi güzel bir şekilde değerlendirmemiz gerekir." dedi.

"Rabbim ramazan ayını Müslümanların vahdetine vesile kılsın"

Kudüs'ün işgali ve siyonist çeteler tarafından Filistinlilerin yaşadığı zulüm ve katliamlardan dolayı Ramazanı buruk geçirdiklerini söyleyen Hasan Taş ise "Allah'a hamdolsun bizi bu aya ulaştırdı. Bu aya ulaştığımız için de Rabbimize binlerce kez şükürler ediyoruz. Böyle bir ayın önemini ve faziletini anlatamayız. Bu aya kavuştuğumuz için heyecanlıyız. Bütün İslam aleminin Ramazan'ı Şerifi'ni kutluyorum. Tüm Müslüman ülkelerin bir an önce birleşmesini istiyorum. Bizler Müslümanlar olarak kardeşiz. Müslümanların en büyük önemi tek vücut olmalarıdır. Biz de artık tek vücut olmak istiyoruz. Müslümanların kanayan yarası tek şu an yekvücut olamamalarıdır. Rabbim bizi bugüne ulaştırdığı için mutluyuz. İnşallah Rabbimden dileğim; bu ramazan ayının bereketi ve feyzi ile Müslümanlar inşallah tek vücut olur. Zafer inşallah Müslümanlarındır.  Rabbim bize o güzel günleri inşallah gösterir." temennisinde bulundu.

"Rabbim ramazan ayının hürmetine bizi bu zalimlerin zulmünden kurtarır"

Bilal Taş da "Filistin, Suriye ve Çeçenistan başta olmak üzere şu anda birçok Müslüman ülkeler zulüm altında. İnşallah Rabbim bu ramazan ayının hürmetine bir an önce bizi bu zalimlerin zulmünden kurtarır. Bütün Müslümanlara birlik ve beraberlik verir." diye konuştu.

"İslam aleminin huzura kavuşmasını istiyorum"

Ramazan ayına kavuşmanın sevincini yaşadığını ve bu ayın en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirten Seyit Ahmet Akar da, şöyle konuştu:

Her şeyin en güzel olmasını diliyorum. İslam aleminin huzura kavuşmasını istiyorum. Vatanımızın milletimizin zalim ve kâfirlere karşı korunmasını Rabbimizden diliyorum. Allah bu mübarek ramazan ayını hayırlara vesile eylesin. Bu ayı çok güzel bir şekilde değerlendirmeliyiz. Teravih namazıyla, mukabeleyle, vakit namazlarını düzenli kılarak değerlendirmeliyiz. Rabbim ümmeti Muhammed'e bu aydan istifade etmeyi nasip eylesin.

"Bu ay biz Müslümanlar için bir fırsattır"

Mehmet Güngör de "Ramazana kavuşmak güzel bir duygu. Yaşamaya çalışırsak veya kıymetini bilirsek çok güzel bir ay. Bu ay biz Müslümanlar için inşallah bir fırsattır.  Bu ayda inşallah bol bol ibadet edeceğiz. Hayır ve hasenat yapacağız." ifadelerini kullandı.

Halil Tilki ve Bedir Canpolat ise Ramazan ayına ulaşmanın sevincini yaşadıklarını ve bu mübarek aydan en güzel şekilde istifade edilmesi gerektiğini dile getirdiler.

Teravih namazı için camiye gelen 11 yaşındaki İbrahim Ataş ise bütün Müslümanların ramazan ayını kutladığını ifade etti. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler