Batman Gercüş'e bağlı Kayapınar Beldesi Belediye Başkanı Samir Özhan, kısa süre içerisinde birçok önemli projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, hedeflerinin beldeyi geliştirip bir an önce ilçeye dönüştürmek olduğunu söyledi.

HÜDA PAR’lı Belediye Başkanı Samir Özhan, beldede yaptıkları hizmetler ve planlanan projeleri anlattı.

Beldede alt ve üstyapı çalışmaları, sosyal belediyecilik alanında yaptıkları çalışmaları ile yeni projeler hakkında bilgi veren Başkan Özhan, birçok sorunu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturacaklarını söyledi.

Özhan, “31 Mart 2019 yerel seçimlerinde, Kayapınar belde halkı teveccühünü bizden yana gösterdi. Bizler de bu teveccühe layık olabilmek için gece gündüz demeden halkımıza hizmet etmek istiyoruz. Parti olarak farkımızı da ortaya koyup özellikle de adaletten yana yaptığımız faaliyetlerimize belde halkımız da şahitlik etmiştir.” dedi.

Su kuyusu projesi

Kısa süre zarfında belediye olarak yaptıkları hizmetlerin ortada olduğunu ifade eden Başkan Özhan, “Suyumuzun az olması hasebiyle saatte 25 ton akan suyumuzu 52 tona çıkardık, buna rağmen hâlâ bazı sıkıntılarımız var.” diye konuştu. Özhan, projelerinin arasında yeni bir su kuyusunu hizmete açmak olduğunu kaydetti.

Evlenen gençlere yardım

Evlenen gençlere çeyiz yardımı yaptıklarını vurgulayan Özhan, ayrıca vefat eden her vatandaş için bir öğün taziye yemeği yardımı da yaptıklarını söyledi.

Kayapınar Beldesi Belediye Başkanı: Beldemizi geliştirip ilçeye dönüştürmek istiyoruz

Pazar alanı ve çay bahçesi projesi

Beldede iki büyük sorun olan pazar yeri ve çay bahçesi projesini de hayata geçireceklerini ifade eden Özhan şöyle devam etti:

“Bunlarla beraber belediyemizin, beldemizin belki de en büyük sıkıntısı olan pazar alanının ve çay bahçesinin olmaması hasebiyle beldenin merkezi noktasında yaklaşık 2 bin metrekarelik bir arsayı aldık, projesi de tamamlandı. En kısa bir zamanda inşaatına başlayacağız. Bir yandan hem pazar alanımız hem de halkımızın oturup da bir çay içebilecekleri çay bahçeleri olacaktır inşallah.”

Kayapınar Beldesi Belediye Başkanı: Beldemizi geliştirip ilçeye dönüştürmek istiyoruz

“Tekstil atölyesinde 65 kişi ekmek yiyor”

İstihdama çok önem verdiğini vurgulayan Özhan, “Benim gencim neden Antalya'da, İstanbul'da çalışsın? Beldemizde istihdam alanı oluşturmak için seçilir seçilmez ilk işim bir iş adamı ile anlaşarak, beldemde belediyeye ait 1000 metrekarelik bir yeri tekstil atölyesine çevirmek oldu ve şu anda atölyede yaklaşık 65 kişi ekmeğini yiyor. Bu yeterli mi, elbette değil.” ifadelerini kullandı.

“Yeni yatırımla 40-45 kişi daha istihdam edilecek”

Yeni istihdam alanları oluşturmak için çalıştıklarını belirten Özhan, “Şu an bu bölgede ‘Nahit taşı’ denildiği zaman akla ilk gelen yerlerden bir tanesi de Kayapınar'dır. Yaptığımız girişimler sonucunda Nahit taşını bir iş adamı kesmektedir ve inşallah bu girişimimizin sonucunda iş adamının sayesinde yapılacak yatırımla en kısa bir zamanda orada da yaklaşık 40-45 kişinin istihdam edeceği şekilde faaliyete geçecektir.” şeklinde konuştu.

Kayapınar Beldesi Belediye Başkanı: Beldemizi geliştirip ilçeye dönüştürmek istiyoruz

“İlk ödeneğimizle Vali Haluk İmga Caddesini açacağız”

Şu ana kadar hiçbir siyasetçinin yapamadığı cadde projesini ilk ödenekle hizmete alacaklarını aktaran Özhan şunları söyledi:

“Kayapınar'ımızın olmazlarından bir tanesi de Vali Haluk İmga Caddesidir. Yıllardan beridir, 30 senedir her gelen siyasetçi bu cadde üzerinden siyaset yapmaktadır ama biz seçimden önce şöyle demiştik; kesinlikle yapacağız demeyiz, yaptıktan sonra söyleriz. Siyasi olarak da görüşümüz budur. Şu anda Maliye’de, İller Bankası’nda yaptığımız girişimler sonucunda Allah'ın izniyle oradan çıkacak ilk ödeneğimizle Vali Haluk İmga Caddesini açmak olacaktır. Kayapınar'ı birbirine bağlayan, araç geçişlerini sağlayan caddemizi Allah'ın izniyle açacağız.”

Kayapınar Beldesi Belediye Başkanı: Beldemizi geliştirip ilçeye dönüştürmek istiyoruz

“Büyük eksiklik olan Kur’an kursu inşaatına başladık”

Hayırseverlerin de desteğiyle belde de büyük bir eksiklik olan 2 katlı 450 metrekarelik Kur’an kursunun temelini attıklarını anımsatan Özhan, “Beldemizin 2 bin 500 nüfuslu olması ve Kayapınar denince akla şeyhler gelmesine rağmen beldemizde bir Kur'an kursu bulunmaması büyük bir ayıptı. Belediyemizin girişimleriyle hayırseverlerin ve iş adamlarının da desteğiyle, hibe edilen bir arsa üzerinde 450 metrekarelik bir Kur'an kursumuzun inşaatına da başladık ve ilk katını da bitirmek üzereyiz. Hizmetlerimiz bitmeyecek. Eksikliklerimiz çok. Bugüne kadar Kayapınar'ı içten düşünen, ilçe olma yolunda hiçbir adım atılmamıştır.” dedi.

Kayapınar Beldesi Belediye Başkanı: Beldemizi geliştirip ilçeye dönüştürmek istiyoruz

“Hizmet etmek aşk işidir, iman işidir”

Bayanlara yönelik bir taziye evini de bitirme aşamasında olduklarını dile getiren Özhan, “Erkekler gibi kadınlar da taziyelere gitmektedir ve şu anda Pınarbaşı Mahallesinde bayanlara yönelik yaptığımız taziye evi bitme aşamasında. Allah'ın izni ile en kısa zamanda bitirip, faaliyete geçireceğiz. Hizmet etmek zevk işidir, aşk işidir, iman işidir.” açıklamasında bulundu.

“Hedefimiz 8 yeni yol açmaktır”

Beldede yeni yollar açacaklarını belirten Özhan, “Kayapınar’da 3 yol var, bizim hedefimiz ise 8 tane yolu açmaktır. Özellikle de çevre yolunu çarşı yoluna birleştiren iki yol, mahalle arasında bulunan 212'nci sokağı ile 216'ncı sokağı birleştirmek, bunun dışında belde girişlerini 1 kilometreye kadar çıkarıp çift şerit yapmak ve ortasını ağaçlandırıp ışıklandırmaktır.” diye konuştu.

Kayapınar Beldesi Belediye Başkanı: Beldemizi geliştirip ilçeye dönüştürmek istiyoruz

“Projemiz sonuçlanırsa millet bahçesi ve çok amaçlı bir salon inşa edeceğiz”

“Allah'ın izniyle Kayapınar'ın ilçe olabilmesi için bunlar birer adımdır” diyen Özhan, şu ifadeleri kullandı: “Kayapınar gittikçe gelişmektedir. Gelişen Kayapınar'ımız için gençlerimizin gezebileceği, insanlarımızın oturabileceği, evlenen gençlerimizin düğün yapabilmesi için Belediyemizin bünyesinde bulunan 8 bin metrekarelik bir arsa üzerinde bir millet bahçesi yapmak ve bu bahçenin yanında çok amaçlı bir salon, bir nevi düğün salonu yapmayı planlıyoruz. Bunun da projesini çizdik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığına, Maliye Bakanlığına ve İller Bankasına ayrı ayrı projelerimizi verdik. Projelerimizin sonuçlanması durumunda Kayapınar'ımıza 8 bin metrekarelik güzel bir alanı hem ağaçlandırmak hem park alanı yapmak hem de çok amaçlı bir salon inşa edeceğiz.”

“Halk meclisleriyle sorunları ortadan kaldıracağız”

Halk meclisleri oluşturup istişareler doğrultusunda beldenin sorunlarını çözme yoluna gideceklerini söyleyen Özhan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Gençlere düşkün biriyim. Çünkü toplumda gençler iyi yetişirse, toplum da iyi olur. Bizim hedefimiz toplumun sadece maddi olarak değil manevi olarak da üzerinde çalışmaktır. Yaptığımız Kur'an kursu bunun bir semeresidir. Daha önce de yaptığım, pandemiden dolayı ara verdiğim halk meclislerini oluşturup, halk meclislerinde beldemizin ileri gelenleriyle, gençlerle bir ara gelip, beldemizin sorunlarını çözmek ve beldede var olan sorunları ortadan kaldırmak için istişarelerimiz devam edecektir. Bizler kafamıza göre değil, biz biliyoruz yapacağız diye değil, beldemizin 10, 30 yahut 80 yaşındaki şahıslarla istişare edip ortaya çıkacak görüşlere saygı duyarak hareket edeceğiz.”

Kayapınar Beldesi Belediye Başkanı: Beldemizi geliştirip ilçeye dönüştürmek istiyoruz

“Altyapı çalışması sürüyor”

Beldenin alt yapı sorununu da kısa sürede çözüme kavuşturacaklarını vurgulayan Özhan, “Beldemizde yaşadığımız iki büyük sıkıntı mevcuttur. Bunlar altyapı ve sudur. Altyapı sorunu için işçilerimiz çalışmaktadırlar. Şu anda beldenin dışında akıntının daha iyi sağlanabilmesi için yaklaşık 700 metrelik kanalımız var ve o kanalı şu anda açtık ve en kısa zamanda bunu da faaliyete geçireceğiz.” diye konuştu.

“İlçe yolunda adımlarımızı atıyoruz”

Beldenin ilçe olabilmesi için tüm imkanlarını ortaya koyacaklarının altını çizen Özhan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Seçimden önce şu deniliyordu; yaparsak biz yaparız diye ama bir kardeşiniz olarak ben şunu diyordum yaparsa bu halk yapar. Ben o sözümün gerçekleşebilmesi için ortaya koyduğum ileriye dönük projelerle, Allah'ın izniyle Kayapınar'ın belde değil, ilçe olma yolunda gidebilmesi için adımlarımızı atıyoruz. Kayapınar'ın ilçe olabilmesi için elimizde var olan tüm imkanlarla çalışacağız.”(İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler