Köy çocuklarına bayram tıraşı jesti

Tatvan Gençlik Merkezi üyeleri ve gönüllü berberler, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde köy çocuklarının bayram tıraşını yaptı.

Bitlis’in Tatvan Gençlik Merkezi üyeleri, beraberlerindeki gönüllü berberlerle birlikte, Kurban Bayramı öncesi köy çocuklarını tıraş ederek sevindirdiler. Gençlik Merkezi ve gönüllü berberlerin bu jesti, bayramı heyecanla bekleyen çocukların yüzünü güldürdü. Tıraş sırasını bekleyen çocukların hem heyecanlı hem de sevinçli oldukları görüldü.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Tatvan Gençlik Merkezi Müdürü Erhan Tunç, okulların tatil olduğu yaz döneminde çocuklara ve gençlere ulaşmak için köylerde, Kur’an kurslarında ve mahalle aralarında, sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetler gerçekleştirerek, çocukların güzel vakit geçirmeleri için etkinlik düzenlediklerini belirtti.

Bu kez farklı bir etkinlik yapmak istediklerini dile getiren Tunç, “Bu kapsamda Tatvan ilçemize bağlı Örenlik (Aleman) köyünde farklı bir çalışma yapmak istedik. Biliyoruz ki köylerde çocuklar, aileler tarafında iyi veya kötü tıraş ediliyor. Kurban Bayramı’nın da yaklaşması ile çocuklarımızın daha güzel saç tıraşı olmalarını, bayrama daha güzel ve keyifli girmeleri istedik.  Gönüllü berberlerimiz ile birlikte çocuklarımızın tıraş ettirdik. İlk kez bir kuaför tarafından tıraş olan çocukların mutluluklarına şahit olduk. Köy halkı da bu faaliyetimizi takdir ederek memnuniyetle karşıladılar. Bu tür faaliyetlerimiz devam edecektir.” dedi. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler